banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI SAHİL PARKI CAFE RESTORANT İHALESİ İPTAL EDİLDİ 

Fındıklı Belediyesi  Sahil Parkı Projesi kapsamında, yap işlet devret modeli ile 29 yıl süreli Cafe Restorant  işletme hakkının verilme ihalesine yapılan protesto sonucu katılım olmadığı için iptal edildi. 

    Fındıklı Belediyesi  Toplantı salonunda, Belediye Encümen’i huzurunda bugün yapılması planlanan kiralama ihalesini duyan bir gurup kadın organizatörlüğünde basın açıklaması düzenlendi.  
    
    Daha sonra gruba CHP Fındıklı Belediye Başkan Adayı Ercüment Çervatoğlu, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Fındıklı İlçe başkanı Kadirhan Kadıoğlu, İyi Parti Fındıklı ilçe Başkanı Soyhan Köseoğlu, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 


CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu, burada yaptığı açıklamada,  Fındıklı halkı  bu işin takipçisi olacağını belirterek,  yapılan protesto sonucu katılım olmadığı için iptal edildiğini söyledi.    

    Grup adına açıklama yapan Sıla Ertaş, ise söz konusu parkın kamuya ait olduğunu,  bu alandan faydalanmak hakkı Fındıklı ilçesinde ikamet eden herkese ait olduğunu kaydederek, " Hal böyle iken, söz konusu alanın işletmesinin bir özel hukuk kişisi ya da özel kişiler tarafından yapılması, kamu yararına bir uygulama olmayacağı gibi, Fındıklı halkına değil özel kişilere fayda sağlayacaktır" dedi. 

Söz konusu alanın Belediye elinde tutularak, işletme usullerinin de Belediye tarafından belirlenmesi kamu yararına hizmet edeceğini ifade eden Ertaş, "  Proje kapsamında işletmeye açılacak yapıların Belediye tarafından işletilmesi, doğrudan Belediye'nin çıkarma olacağı gibi, ilçe nüfusu da bundan yararlanacaktır. Belediyece ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı grupların da istihdamı da bu yolla sağlanabilecektir.Söz Konusu alanın yapılmasındaki asıl amaç, İlçede yaşayan kişilere ait bir eğlence ve sosyalleşme merkezinin kurulmasıdır. Söz konusu alanın özel kişilere kiralanması halinde, her türlü sosyo-ekonomik düzeyden kişinin bu alandan faydalanmasının önüne de bir set çekilmiş olacaktır. Oysaki kamu yararı gözetilerek yapılacak ve Belediyemiz tarafından işletilecek bir işletmede, maddi çıkar sağlamaktan ziyade topluma hizmet anlayışıyla hareket edilecek ve toplumun gerçek yararı da sağlanacaktır. Bu amacın sağlanması için en uygun hareket edecek kurum da bünyesinde bulunan kişilerin çıkarlarını gözetmekle yükümlü belediyemizdir." dedi.


Polisin güvenlik önlemi aldığı protestoda grup daha sonra dağıldı. 
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol