banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI SAHİL PROJESİ İHALEYE ÇIKTI
 Fındıklı sahil projesi kapsamında “Fındıklı Sahil düzenleme ve dolma taş ev restorasyon ve nakli” ihalesinin şubat ayında yapılacağı bildirildi. 

Sahil projesiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, seçim vaatleri arasında sahil projesinin de yer aldığını ifade ederek, Fındıklı Sahil düzenleme ve dolma taş ev restorasyon ve nakli ihalesinin 9 Şubat 2017'de yapılacağını belirtti.    

Projenin yer tesliminden itibaren 540 günde tamamlanacağını kaydeden  Özbalaban, "Proje sahil ile Karadeniz Sahil Yolu arasında 25 bin metrekare alana yapılacak.  Her yaştan, her kesime hitap edecek uygulama  ve alanlar olacak. Projemizde çocuk oyun alanlar, piknik masaları, süs havuzu, kafeterya binası, gazebolar, mescit, tarihi dolma taş restorasyonu, kaykay pisti, otopark, seyir terasları, peyzaj ve bitkilendirme alanları ile birlikte ilçenin tarihi dokusunu yansıtan görsel objeler, fotoğraf çekimi için minyatür serenderler ve objeler mevcut olacak"dedi.

TURİZME KATKI SAĞLACAK

Sahil projesinin ilçe turizmine de katkı sağlayacağını belirten Özbalaban, şunları aktardı: 
"Bilindiği gibi ilçemiz tarihi dolmataş evleri ve serenderleri ile meşhur. Bu evler genelde ilçemizdeki vadi ve köylerinde bulunuyor. Proje kapsamında tarihi dolmataşı bir ev sahil alanına bire bir taşınacak. Böylece tarihi evlerimizin görünürlüğü ve bilinirliği artarak ilçemize turist çekecektir. Sahil projesi konseptinin Karadeniz Sahil Yolundan yaz aylarında geçen onlarca tur otobüsünün de dikkatini çekecektir."

Fındıklı halkının herşeyin en iyisine layık olduğunu belirten Özbalaban, projenin tüm ilçe halkına hayırlı olmasını diledi

Görüntünün olası içeriği: açık hava ve su

Görüntünün olası içeriği: okyanus, açık hava, su ve doğa

Otomatik alternatif metin yok.
Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, okyanus, açık hava, doğa ve su
Görüntünün olası içeriği: okyanus, gökyüzü, açık hava, su ve doğa
Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, açık hava ve su
Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, bulut, ağaç, açık hava, doğa ve su
Görüntünün olası içeriği: bulut, gökyüzü, okyanus, açık hava, doğa ve su

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol