banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI ULUSLARARASI TURNUVAYA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

İlçede ilk kez düzenlenecek olan uluslararası turnuva, 28-30 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Hazırlıkları başlayan uluslararası turnuvada, eski futbolcularında içinde yer aldığı ekipler arasında çekişmeli maçların oynanması bekleniyor.

                Futbola gönül vermiş eski profesyonel ve amatör futbolculardan kurulu 40 yaş üstü Fındıklı Veteran Futbol Takımı oyuncularının kurmuş olduğu Fındıklı Veteranlar Spor Kulübü Derneği, uluslararası bu etkinliğin organizatörlüğünü yapıyor.

                Mayıs ayında ilçede gerçekleştirilen bölgesel veteran futbol turnuvasının ardından düzenlenecek bu uluslararası bu turnuvaya, Kırgızistan, KKTC, Gürcistan ve Türkiye’den Veteran Spor Kulüpleri katılacaktır.

                Konu ile ilgili açıklama yapan Fındıklı Veteranlar Spor Kulübü Derneği başkanı Osman Çınar, "28-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak turnuvaya yaklaşık 150 kişilik bir turist kafilesini dört gün boyunca ilçemizde misafirimiz edeceğiz. Kıbrıs ve Kırgızistan’dan bazı milletvekili ve belediye başkanları, dernek ve kulüp başkanları ile sporcu ailelerde kafile içerisinde yer alacak."dedi.

                Turnuva amacının, bölge turizmine vereceği katkıyanı sıra, özellikle gençler arasında son zamanlarda yaygın hale gelen madde ve uyuşturucu bağımlılığına karşı bir mesaj iletmek olduğunu ifade eden Çınar, "Yapılacak turnuvada Rize milletvekili sayın Osman Aşkın Bak’ta forma giyecek.Ayrıca  organizasyon kapsamında Eylül ayı sonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde uluslararası bir turnuvaya Fındıklı Veteran Futbol takımı da katılacak. Bu yıl veteranlar federasyonu da kurulacak. 4 Ekimde başlayacak olan Türkiye Masterlar ve Veteranlar Futbol liginde Fındıklı Veteran Futbol Takımı'da mücadele edecek"dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol