banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI YARALARINI SARMAYA ÇALIŞIYOR
Fındıklı'da etkili olan şiddetli yağış sonrası su baskınının yaşandığı 11 Mart İlköğretim Okulu'nda hasar tespit ve temizlik çalışmaları devam ediyor. 

Şiddetli yağışlar sonrası sel sularının çekilmesi ile çamur ve balçıkla kaplanan cadde ve sokaklar belediye ekiplerince temizlenmeye çalışılıyor.

Fındıklı ilçe milli  eğitim müdürü Bülent Ergenen ve okul müdürü Göksel Yıldırımkaya 11 Mart İlköğretim Okulu'nda incelemelerde bulundu.

Bastıran şiddetli yağışla taşan ırmak okulun arka pencerelerinden içeri girdi. Okulun zemin ve bodrum katları sel suları altında kaldı. Suların çekildiği okulun zemin katında suyun izlerinin 1.5 metreye yükseldiği görüldü.Çamur ve balçıkla kaplanan okulda öğretmenlerde temizlik çalışmasına katıldı.

Okul Müdürü Göksel Yıldırımkaya'da bir anda sel sularının okula girdiğini belirterek "Öğretmenler odası, kütüphane, malzeme odası sular altında kaldı. Şuan olulda temizlik çalışması yapıyoruz. Temizlik çalışmasını okulların açılışına kadar bitirmeye çalışacağız." diye konuştu.  

Öğretmen Ayşe Çukur seminer için okulda bulundukları sırada sel sularının okula girdiğini belirterek "Biz üst katlara kaçtık. Şimdi okulun temizliğine yardım ediyoruz." dedi.

Elvan Gençler ise "Sel bastırınca çok korktuk. Okulu kaçarak terk ettik. Bugün temizlik için geri geldik." dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol