banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA 30 AĞUSTOS FENER ALAYI DÜZENLENDİ
Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı İlçe Başkanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle fener alayı yürüyüşü yapıldı.

Yürüyüşe, CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı ve il başkan yardımcısı Saltuk Deniz,  Çayeli İlçe Başkanı Hızır Efe Kadıoğlu, Güneysu İlçe Başkanı Mustafa Kanbur, Fındıklı ilçe başkanı Kadirhan Kadıoğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri,  muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldı.
 
Fındıklı meydanında toplanan vatandaşlar, fenerlerini yakarak Cumhuriyet caddesinde tulum eşliğinde yürüyüşe başladı.  "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" pankartı önünde slogan atarak yürüyen vatandaşlar  tekrar ilçe meydanına geldi. 

Burada basın açıklaması yapan CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu,  Mustafa Kemalin önderliğinde Baş komutanlık Meydan savaşı ile yurdun düşman işgalinden kurtarıldığını,ulusun özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuştuğunu söyledi.

Türk ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi verdiğini ifade eden Kadıoğlu, "30 ağustos zaferiyle tüm mazlum uluslara örnek olmuştur.Milletimiz hiçbir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir"dedi.

30 Ağustos zaferi,ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı yapılan bağımsızlık mücadelesi olduğunu ifade eden Kadıoğlu şunları aktardı: 

"Bu mücadelenin sonucunda özgür,bağımsız,demokratik ve laik Türkiye cumhuriyetinin temelleri atılmış,bir çok devrim gerçekleşmiştir.Ancak Demokrasiyi amaç değişkendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet bugün emperyalist güçlerinde desteğiyle,Lozan antlaşmasıyla elde edilen kazanımları pervasızca yok etmeye çalışmakta, Sevr'i yeniden gündeme taşımaktadırlar."

İçinde yaşandığımız bu koşullarda Türkiye cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne bağımsızlığına, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmada herkese önemli sorumluluk düştüğünü belirten Kadıoğlu, " Türkiye cumhuriyetini kuran bu halk ve onun Atatürkçü kurumları, bağımsızlık ve egemenliğe dayanan,laik, demokratik, sosyal hukuk devletini sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır.Unutulmamalıdır ki Laiklik hukuk sistemidir, modern yüzümüzdür. Bizler farklılıklarımızı ortaklaştıracağız. Siyasi ve kültürel farklılıklarımız olsada yaşayacak başka bir ülke başka bir Türkiye yok.Bu ülke hepimizin. 15 Temmuz'dan sonra hepimizin hepimiz ile savaşmamasına son verme umudu doğdu. Bunun yolu toplumsal dayanışmadan geçer"dedi
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol