banner51

Bu haber kez okundu.

Fındıklı'da Ahşap Eğitim Atölyesi kuruluyor
 Fındıklı Halk Eğitim Merkezi “Ahşap Eğitim Atölyesi “ kuruyor
 
 Fındıklı Halk Eğitim Merkezi ahşap sanatının yaşatılması için "Ahşap eğitim atölyesi" kuruyor.

Fındıklı Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Ali Karadeniz, yaptığı açıklamada, "Modernleşme süreciyle kültür mirasının en önemli unsurları arasında yer alan ahşap el sanatlarının yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade ederek, "Ahşap el sanatlarını gençlerimize sevdirmek, ahşap oyuncak ve hediyelik eşya  yapımı alanında eğitim vermek amacıyla ahşap eğitim ve üretim atölyesi açmayı planladık" dedi. 

Ahşap atölyesi için gerekli olan en yeni teknoloji makine ve ekipmanlarla donatılması için de proje hazırladıklarını belirten Karadeniz, şunları kaydetti:

"Ahşap eğitim atölyesinin üretkenlik ve istihdama katkı noktasında özellikle gençlerimize büyük kazanımlar sağlayacağına inanıyorum.  Bu atölyede ahşap yapı örneklerinin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amaçlıyoruz. Projede, geleneksel ahşap yapı mimarisi, ahşap eşyalar, ahşap el aletlerinin ve makinelerinin kullanımı, ahşapta bozulmalar ve koruma yöntemleri, ahşapta süslemeler hakkında  eğitimler vermek yer alıyor."

Karadeniz, projelerinin hayata geçmesi için kaymakamlık ve belediye ile koordineli çalıştıklarını ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne projelerini sunduklarını belirterek, "Düşüncelerimizi hayata geçirebilmek için sayın Kaymakamımız  Enver Yılmaz'la  projemizi paylaştık. Kendilerinin de fikirlerini ve desteklerini aldıktan sonra projemizi en kısa zamanda hayata geçireceğiz.Belediye Başkanlığı’na da makine desteği için proje önerimizi sunduk. Açılacak bu eğitim atölyeleri sayesinde ilçeye yeni bir sektör sağlanacaktır” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol