banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLENDİ

Anemon Düğün Salonunda düzenlenen geceye Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkan Yardımcısı Murat Köseoğlu, Fındıklı İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş, Fındıklı Kültür Çevre ve Sosyal Dayanışma derneği başkanı Tacettin Tibukoğlu ve dernek yönetimi,  İl Genel Meclisi üyesi Şaban Yılmaz, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, iş adamları ve esnaf ile vatandaşlar katıldı.

Dernek başkanı Tacettin Tibukoğlu burada yaptığı açıklamada, derneği devraldıkları iki aylık süreçte 15 öğrenciye burs sağladıklarını söyledi.

Fındıklı halkının desteği ile geleceğimiz olan gençlere, daha iyi desteklerde bulunabilmek için herkesin bilgi, beceri ve eleştirilerine ihtiyaçlarının olduğunu belirten Tibukoğlu, "Fındıklı kültür çevre ve sosyal dayanışma derneği olarak iki aylık çalışmalarımızda dostlarımızın katkılarıyla 15 ihtiyaç sahibi evladımıza yardım yapmayı başardık. Ancak bu sayının yeterli olmayacağını kanaati oluşunca Fındıklımızın da bir organizasyon oluşturmaya karar verdik. İşte bu noktada, kısa sürede gelişen bu organizasyon Fındıklı esnafının maddi ve manevi destekleri ile olmuştur."

Çevreye ve memlekete daha faydalı daha donanımlı gençler yetiştirilmenin bir ihtiyaçtan öteye bir zorunluluk olduğunu kaydeden Tibukoğlu, şunları aktardı:

"Fındıklımızın şimdiye kadar yetiştirmiş olduğu guru kaynağımız olan çok değerli akademisyen bürokrat eğitimci ve iş adamlarınızın başarıları ortadadır. Toplanan paralar kuruşu kuruşuna kadar Fındıklıda ikamet eden gerçek ihtiyaç sahiplerinin eğitimlerine katkı sunmak amacıyla kullanılacağından emin olmanızı istiyorum. Bu tip dayanışmaların gelecek yıllarda da devam edebilmesi için gerek daha geniş kitlelere ulaşabilmeğimiz gerek daha farklı konularda çalışma yapabilmemiz için bu tip çalışmalara  zaman ayırabilen arkadaşlarımızın her türlü desteğine ihtiyacımız var."

Tibukoğlu, derneğe maddi manevi destekte bulunmak isteyenlerin kendilerine ulaşmalarını isyeterek sözlerini tamamladı.  


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol