banner51

Bu haber kez okundu.

Fındıklı'da doğalgaz talebi toplanıyor
 Fındıklı'da doğalgaz talep toplama toplantısı yapıldı.

Kaymakam Enver Yılmaz başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya belediye başkan yardımcısı Murat Köseoğlu, il genel meclisi üyeleri Metin Sarı ile Bedirhan Hacıislamoğlu, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Kaymakam Yılmaz burada yaptığı açıklamada, Doğalgazın Fındıklı'ya gelmesi için vatandaşa büyük iş düştüğünü dile getirerek "Konutlarda ısınmak için kullanılan kömürden doğalgaza geçildiğinde ilçede bir ferahlıkta olacaktır. Nüfusu 10 binin üzerinde olan ilçelerdeki elektrik abonelerin sayısının %60'ının doğalgaz istemesi halinde ilçeye doğalgaz gelecektir. Tabi sadece istemekle kalmıyor. Bunun için vatandaşların doğalgaz abone bağlantı bedeli olan 398 lirayı Rize İl Özel İdaresi tarafından açılan T.C. Ziraat Bankası Rize Merkez Şubesi TR15 0001 0002 4829 3288 4550 58 IBAN numaralı banka hesabına aktarması gerekiyor. "

Doğalgaz gelmemesi halinde yatırılan bedelin ne olacağı konusunda vatandaşın endişelenmesine gerek olmadığını kaydeden Yılmaz, şunları aktardı:

" Elektrik abonelerin sayısının %60'ına ulaşılamadığı takdirde, yatırılan abone bağlantı bedelleri il özel idaresi tarafından ödeme gününe kadar işlenmiş olan faiziyle geri iade edilecektir. Ayrıca gerekli talebe ulaşılması için bizlerde elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarda bu konuda kaymakamlık,  belediye ve muhtarlıklardan gerekli bilgiyi alabilir. Ayrıca duyan duymayana haber vermeli. Talebin toplandığından herkesin haberi olmalı."

Yılmaz, temiz enerji doğal gazın Fındıklı'ya gelmesi gerektiğini belirterek, diğer sistemlerden artıları olduğunu ve tasarruflu bir yakıt sistemi olduğunu sözlerine ekledi.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol