banner51

Bu haber kez okundu.

Fındıklı'da doğalgaz talebi toplanmaya devam ediliyor
Kaymakam Enver Yılmaz başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya belediye başkan yardımcısı Murat Köseoğlu, il genel meclisi üyeleri Şaban Yılmaz ile Mustafa Şentürk, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, site yöneticileri ve muhtarlar katıldı.

Kaymakam Yılmaz burada yaptığı açıklamada, doğalgazın  gelmesiyle ilçede emlak değerinin artacağını söyledi. 
Bundan önce yapılan toplantılar neticesinde sonucun umdukları gibi çıkmadığını belirterek, "Afiş, broşür ve billboardlar hazırlanarak talep toplamaya devam ediyoruz. Diğer ilçelerde talep topluyor ve bizden öndeler. Bizim beklentimiz o ilçeler gelirse bize de gelir olmamalı. Çünkü böyle bir durum söz konusu olmayacaktır. Bunların hepsi taleple ilgili olan bir şey. Bu süreci ay sonuna kadar hızlandırmamız gerekiyor. Bunun için hep birlikte çalışmamız gerekiyor." dedi. 
Elektrik abone sayısının %60'ının doğalgaz istemesi halinde ilçeye doğalgaz geleceğini belirten Yılmaz, öncelikle sitelerimizin abone olması gerekiyor.
Doğalgazın Fındıklı'ya gelmesi için vatandaşa büyük iş düştüğünü dile getirerek "Konutlarda ısınmak için kullanılan kömürden doğalgaza geçildiğinde ilçede bir ferahlıkta olacaktır. Bunun için vatandaşların doğalgaz abone bağlantı bedeli olan 335 lirayı Rize İl Özel İdaresi tarafından açılan T.C. Ziraat Bankası Rize Merkez Şubesi TR15 0001 0002 4829 3288 4550 58 IBAN numaralı banka hesabına aktarması gerekiyor. Doğalgaz gelmemesi halinde yatırılan bedelin ne olacağı konusunda vatandaşın endişelenmesine gerek yok. Yasal faiziyle geri iade edilecektir. Gerekli talebe ulaşılması için bizlerde elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarda bu konuda kaymakamlık,  belediye ve muhtarlıklardan gerekli bilgiyi alabilir. Ayrıca duyan duymayana haber vermeli. Talebin toplandığından herkesin haberi olmalı."

Yılmaz, doğalgazın artıları olduğunu ve tasarruflu bir yakıt sistemi olduğunu belirterek, toplantılar yapmaya devam edeceklerini söyledi.  
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol