banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA EĞİTİM NİTELİK KAZANACAK

Fındıklı Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan toplantıya, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Köseoğlu, Fındıklı Emniyet Müdürü Ramazan Eniş, İl milli eğitim müdürü Şemsettin Durmuş, ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Kemal Mollamerdoğlu, daire amirleri, okul müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile öğretmenler katıldı.

Vali Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, Türkiye genelindeki eğitim sıralamasında Rize'nin geride olduğunu belirterek, "Bu durum üzüntü verici. Bu sonuçlardan ötürü eğitim konusunda bir şeyler yapmamız gerektiğini  kararlaştırıldık. Çalıştaylar yaptık. Yaptığımız çalıştaylarda kararlar aldık ve bunları uygulamaya koyacağız. RENK projesini başlattık. Bu işe gönlümüzü koyduğumuzda çok rahat başarabileceğimiz proje olacak. Sonucunda eğitim sıralamasında Türkiye genelinde önlere gelebileceğimizi göreceğiz. "dedi.

Kaymakam Karaman ise, tüm yıl boyunca  RENK projesi çalışmalarının içinde yer alacağını belirterek, tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarla projenin başarıyla sonuçlanması için çalışacaklarını söyledi.  


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol