banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI’DA “HALKIN BAKKALI” AÇILDI

Fındıklı Belediyesi'nin kurduğu 'Tarımsal Meci Kooperatifi'nin satış merkezi 'Halkın Bakkalı' hizmet vermeye başladı.

Üreticinin geleneksel tarım yöntemleriyle ürettiği, doğal ürünleri 'aracısız' bir şekilde halka sunmayı amaçlayan Halkın Bakkalı'nda,
Fındıklı’da üretilen ürünlerin yanı sıra kooperatifler üzerinden gelen ürünlere de yer verilecek.

Fındıklı Belediye Başkanı  Ercüment Şahin Çervatoğlu, yaptığı açıklamada, toplumcu belediyecilik anlayışıyla üretimin ve üreticinin önemini sürekli önde tutmaya çalıştıklarını ifade ederek, bu kapsamda MECİ Tarımsal Kalkınma Kooperatifini örgütleyerek; Kadın Meclisi ile yola çıktıklarını söyledi.


Ülkenin dört bir yanında, doğal ve zehirsiz bahçelerde üretilen kooperatif ürünleri olan organik gıdaları güvenli ve ucuza halkla buluşturduklarını belirten Çervatoğlu, “Bu kapsamda Zehirsiz Bahçe ve Tarlalardan Zehirsiz doğal ürünlerimizin ilçe ve bölge halkımız ile buluşturmak amacıyla ülke genelinde 38 üretici kooperatifinin ürettiği ürünleri İlçemizde getirdik. Aracısız, bizden bize, üreticiden tüketiciye anlayışıyla Cumhuriyetimizin kuruluşundaki kooperatifçiliği tekrar canlandırarak önemsediğimizi ve bununla ilgili çalışmalar gerçekleştireceğimizi söylemiştik. Belediyemiz ve ilçemiz kadınların öncülüğünde Meci Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni kurduk. Kooperatifimizin ürettiği ıhlamurları İzmir’de depremzedelerle buluşturduk. Çankaya Belediyesi’nin kivi alımıyla Ankara’daki yoksullarla buluşmasını sağladık”dedi.

İNTERNET ORTAMINDA SATIŞINI DA GERÇEKLEŞTİREREK

Halkın Bakkalı’ndaki  ürünlerin internet ortamında satışını da gerçekleştirerek ilçe dışında yaşayanlara hizmet sunmayı hedeflediklerini kaydeden Çervatoğlu, şunları aktardı:


“ İlerleyen zamanlarda çalışmalarımızı genişleterek Halkın Marketi kurmayı, el sanatları ürünlerinin satılacağı Meci Emek Evinide 8 Mart tarihinde açmayı planlıyoruz. Tarımın her alanında halkımızın desteklenmesi için çalışacak kadınlarımızın el emeklerine değer katmaya çalışacağız. Kurtuluşumuzun tarımda olduğunu düşünüyoruz. Geçen yıl Dünya Çiftçiler Günü’nde 100 bin doğal geleneksel tohumundan üretilen sebze fidesi dağıtmıştık. Bu yıl da Fındıklının kurtuluşu olan 11 Mart’ta 1 milyon geleneksel doğal tohumlarımızı da halkımıza ücretsiz dağıtacağız.”

Söz verdikleri  gibi şeffaf katılımcı ve demokrat bir anlayışla ilçenin gelişimi için MECİ anlayışıyla çalışacaklarını vurgulayan Çervatoğlu,  daha mutlu yarınlar yaratacaklarını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol