banner51

Bu haber kez okundu.

Fındıklı'da ilginç sehpa üretimi
 Fındıklı'da bir kişi, dere ve deniz kenarlarından topladığı ağaç, kök ve kütüklerden oluşturduğu cam sehpalar görenlerin ilgisini çekiyor.

İlçede yağan aşırı yağışlar sonucu meydana gelen heyelanlar sonrasında derlerin taşıdığı ağaç, kök ve kütükleri toplayarak boş zamanlarında cam sehpalar yapan Evrim Çervatoğlu, bu ürünleri satıp ev ekonomisine katkıda bulunuyor.

Çervatoğlu, yaptığı açıklamada, hobi amacıyla bu işe başladığını belirterek, "İlçede yaşanan en son heyelanda bulduğum ilginç kök, kütük ve ağaçları topladım.  Bunları temizleyerek zemine düz durmaları için gerekli kesimleri yaptım. Daha sonra bazı yerlerini zımparalayarak vernikledim. Üzerlerine de cam kestirdim ve sehpayı oluşturdum. Şu anda bir kaç tane oluşturdum. Çünkü, ilginç ağaç, kök ve kütükleri her zaman bulmak mümkün olmuyor. İlerleyen zamanlarda derlerinin taşıdığı ağaç, kök ve kütükleri bulup bu işi yapmaya devam edeceğim. Ortaya çıkan birbirine benzemeyen ilginç sehpaları da satışa sundum. Evlerini bu ilginç sehpalarla süslemek isteyenlerde 0544 654 85 95 nolu telefonlardan bana ulaşabilir."dedi

PİNOKYO SEHPA (AKASYA)


DOĞANIN KALBİ (AKASYA)


DİNAZOR SEHPA (KARAAĞAÇ)DİNAZOR (KARAĞAÇ)
SAKSIKOBRA SEHPA
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol