banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA KİTAP TANITIM VE İMZA GÜNÜ
 Fındıklı'da Eğitimci-Yazar Sıddıka Pehlivanoğlu'nun  "Soluk Fotoğraflar" romanının kitap tanıtım ve imza günü yapıldı.

Yıllarca ülkenin dört bir yanında görev yaptıktan sonra ata toprağı Fındıklı'da yaşamayı seçen Eğitimci-Yazar Sıddıka Pehlivanoğlu,' Islak Topraklar, Yaşamın Kıyısından Manzaralar' adlı memleket kokan insanlık barış ve sevgi temalarıyla işli kitaplarına bir yenisini ekleyerek 'Soluk Fotoğraflar' romanını yazdı.

'Soluk Fotoğraflar'  romanı için Fındıklı Tuncer Ergüven Sosyal tesislerinde  düzenlenen kitap tanıtımı ve imza günü yoğun katılım oldu.

Roman hakkında çeşitli bilgiler veren Pehlivanoğlu,  "Yetmişli yıllar Türkiye'sini kısa kesitlerle okuyucuya bir roman bütünlüğünde sunarken ,bir yandan son yüzyılın tarihine ışık tutmak istedim. Karakterimin yaşamı boyunca kesişen başka yaşamlarla olan  bağını ortaya koydum. Başarıya hasret ömrümün son dönemecinde gelecek nesillere,yaşanmışlıklardan yola çıkarak çoğu gerçek  ve gerçek olmasını dilediklerimi yazdım .Beklentim bir ütopya olsa da ,dünya insanlarına barış ,kardeşlik ve güzellik  diliyorum "dedi

Pehlivanoğlu, etkinliğe katılan ilçe Kaymakamı Arif Karaman  ve ilçenin kitap dostu halkına sonsuz teşekkürlerini ileterek sözlerini tamamladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol