banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA MİNİK ÖĞRENCİLERDEN HİKAYE KİTABI
 Fındıklı 11 Mart İlköğretim Okulu 1B Sınıfı öğrencileri, "Hepimizden Bir Parça" isimli  hikaye kitabı oluşturdu.

1B Sınıfında bulunan 23 öğrencinin çizdiği birer resmin bulunduğu kitaptaki hikayeleri de öğrencilerden sözlü olarak dinleyen Sınıf  Öğretmeni Gülay Küçük yazıya döktü.  Bir yıllık bir çalışma neticesinde oluşan "Hepimizden Bir Parça" isimli  kitapta, Okul Korkusu, Akıllı Köpek Pamuk, Uzay Merakı ,  Utangaç  Ponpon, Mete Kayboldu, Karınca Minik konulu altı adet hikaye bulunuyor.

Sınıf Öğretmeni Gülay Küçük, yaptığı açıklamada, kitabın 11 Mart ilkokulu 1/B sınıfı öğrencilerinin hayal dünyası olduğunu ifade ederek, "Zincirleme cümleler kurarak olayları başlatan, geliştiren ve sonuçlandıran, öğrencilerdir. Öykülere uygun görselleri öğrenciler çizmiştir. Her bir resim öğrenciye aittir. Ortaya çıkan ürünler, tarafımdan düzenlenip kitap haline getirilmiştir."dedi.

Yıllardır böyle bir hikaye kitabı yapmayı planladığını ifade eden Küçük,   eğitimin ve sosyal hayatın en önemli adımı olan birinci sınıftan bir hatıra olarak kalması amacıyla hazırlandığını ve öğrencilere hediye edildiğini söyledi.

Okul müdürü Göksel Yıldırımkaya ise,   Öğrencilerin hazırlamış olduğu ve Sınıf  Öğretmeni Gülay Küçük'ün büyük katkısı olan bu kitabı çok beğendiklerini dile getirerek, okul olarak bu tip projeleri desteklediklerini ifade etti.

Öte yandan, Okul müdürü Göksel Yıldırımkaya ,  Sınıf  Öğretmeni Gülay Küçük ve beraberindeki öğrencilerle Kaymakam Arif Karaman'ı makamında ziyaret ederek kitabı tanıttılar. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol