banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI’DA RUHSATSIZ RESTORAN  VE 11 BUNGALOV YIKILDI

Fındıklı ‘da inşaatı durdurulan ruhsatsız restoran ve 11 bungalov yıkıldı. 


Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ruhsatsız veya ruhsata aykırı yapılara karşı mücadeleye büyük hassasiyetle devam edildiği belirtildi. 


Fındıklı ilçesinde kaçak yapıldığı belirlenen 1 restoran ve 11 bungalov inşaatının, yapı tatil tutanağıyla mühürlenerek durdurulduğu kaydedilen açıklamada, hukuki ve bürokratik süreçlerin tamamlanmasının ardından yıkım kararı alındığı ifade edildi.
Gerekli idari ve hukuki işlemlerin tamamlanmasının ardından yapı sahipleri tarafından taşınır ve kullanılabilir malzemelerin tahliyesinin ardından, söz konusu yapıların olduğu yerde gerekli emniyet tedbirleri alınarak Rize İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirildi.


İl genelinde denetimlerin sürdüğü belirtilen açıklamada, “Mevzuata aykırılığı görülen yapı ve eklentilerin, tutanakla tespit edilip uyarı ve mühürlenmesi yapıldıktan sonra gerekli hukuki ve idari süreçler tamamlandığında yıkımları gerçekleştirilmektedir. İlgili kurumlar, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisleri, muhtarlıklar ve sivil toplum örgütleri mevzuata aykırı yapılaşma ile ilgili hep birlikte mücadele konusunda hemfikirdir” denildi. 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol