banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA “SAĞLIK RAPORU“ PROTESTOSU
 Fındıklı Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli aile hekimlerinin "Sağlık raporu" vermemesini bir gurup protesto ederek, ilçe geçişini bir süre trafiğe kapattı.

Sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlardan oluşan bir gurup, ilçedeki aile hekimlerinin sağlık raporu vermediği gerekçesiyle Fındıklı Toplum Sağlığı Merkezi önünde toplandı. Gurup daha sonra ilçe geçişini trafiğe kapattı ve yetkililerin sorunu çözmesini istedi.

Bir süre sonra kapanan yolu ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri açtı. Eylemciler ise Fındıklı Toplum Sağlığı Merkezi önünde il sağlık müdürü gelene kadar bekledi.

Olay yerine gelen il sağlık müdüründen destek sözü alan eylemciler olaysız şekilde dağıldı.

Gurup adına açıklama yapan Fındıklı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Gürhan Kutluata, başta şoför esnafının olmak üzere, ilçe halkının sağlık raporu alma konusunda sıkıntı yaşadığını söyledi.

İlçedeki bir çok sivil toplum örgütü temsilciliklerinin bu durumdan rahatsız olduğunu ifade eden Kutluata, "Fındıklı Esnaf Sanatkarlar Odası, Fındıklı Şoförler ve Otomobilciler Odası, Fındıklı Ziraat Odası, Fındıklı Muhtarlar Derneği ve Taşıyıcılar Kooperatifi ile vatandaşlar bu sorunun çözülmesini istiyor. Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren mevcut ehliyetler, yeni tip sürücü belgeleriyle değiştirilmeye başladı. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, ehliyet için gerekli raporun ‘tek hekimden’ alınacağını yönünde açıklama yaptı. Bu karşın Fındıklı'da görevli aile hekimleri sağlık raporu vermeyerek halkı zor durumda bırakıyor. Buna karşın komşu ilçedeki bütün aile hakimleri sağlık raporu veriyor.Neden sadece bizim ilçede verilmediğini anlamış değiliz."dedi.

Kutluata, yapılan eylemin ardından il Sağlık Müdürü Mustafa Tepe'nin kendilerini ziyaret ettiğini ve sorunun çözümü noktasında yardım sözü aldıklarını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol