banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA SAĞLIKLI MEYVE TABAĞIM ETKİNLİĞİ
 Fındıklı'da anaokulu ve ilkokulu öğrencilerine "Sağlıklı Meyve Tabağım" etkinliği düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından bu yıl uygulanan "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" etkinlikleri kapsamında Rize Halk Sağlığı Müdürlüğünce "Sağlıklı Meyve Tabağım" programı gerçekleştirildi. 

Fındıklı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından sebze meyve tüketimine ve kahvaltının önemine dikkat çekmek amacıyla  Fındıklı 11 Mart İlkokulu'nda “Kahvaltımı Yaptım Meyvem Çantamda” etkinliği yapıldı. Öğrencilere sağlıklı sebze meyve tüketiminin önemi konusunda bilgi verildikten sonra meyve dağıtıldı. 

Ayrıca öğrencilere okula gelirken mutlaka kahvaltı yapılması, kantindeki zararlı yiyeceklerden uzak durulması, okulda mutlaka her gün bir meyve tüketilmesinin önemi ve fiziksel aktivite konularında öğrencilere bilgilendirme yapıldı. Ayrıca zararlı yiyeceklerden de uzak durulması gerektiği ve büyüme gelişmeyi olumsuz etkilediği vurgulandı.
Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, her yaş grubunda olduğu gibi çocuklarda da meyve ve sebze tüketiminin önemine dikkati çekerek, şunları kaydetti: 

"Vitaminler, mineraller ve posa yönünden zengin olan sebze ve meyvelerin çeşitli renk ve türde, yeterli miktarda ve mevsimine uygun tüketilmesi, hastalıklardan korunma ve genel vücut sağlığı için önemlidir. Özellikle ara öğünlerde çocuklarda meyve tüketimi özendirilerek alışkanlık kazanmalarına yardımcı olunabilir. Bu nedenle çocuklara ara öğün alışkanlığı kazandırılmasının ve meyve sebze tüketiminin önemini vurgulamak amacıyla 'Sağlıklı Meyve Tabağım' etkinliği yapıldı."
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol