banner51

Bu haber kez okundu.

 Fındıklı’da seçim güvenliği toplantısı yapıldı

Fındıklı Kaymakamı Enver Yılmaz başkanlığında, kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya,   ilçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü ile ilçemizde bulunan Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ve Belediye Başkan adayları katıldı. 

Toplantıda ilgili mevzuat ve Yüksek Seçim Kurulu kararları doğrultusunda seçim süresince uyulması gereken usul ve esaslara yönelik bilgilendirme amaçlı İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş tarafından bir slayt sunumu yapıldı. 

Daha sonra siyasi parti temsilcilerine söz verilerek görüş ve Önerileri alındı. Siyasi parti başkanları ve belediye başkan adayları da yaptıkları değerlendirmelerde birlik, beraberlik ve karşılıklı anlayışa vurgu yaparak, seçimlerin demokratik olgunluk içerisinde geçmesi konusunda hemfikir olduklarını, çalışmalarının bu yönde olacağını belirterek; yaklaşan seçim dolayısıyla cadde ve sokaklara bayrak, pankart ve afiş gibi materyallerin asılmamasını, bu durumun çevre ve görüntü kirliliğine yol açtığını, bu kirliliği önleme anlamında bayrak ve afişlerin sadece seçim büroları ve parti binalarına asılması ile ses ve gürültü kirliliğine neden olacak etkinlikler içinde olamayacakları yönünde prensip kararı aldılar. Ayrıca açık hava toplantıları için. Hayati Aykut Parkı-Merkez Camii Önü ve Otobüs Terminali alanlarının kullanılmasının uygun olacağı yönünde fikir birliğine varıldı. 

Kaymakam Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, “Değişik zamanlarda ilçe ile ilgili konuları görüşmek, bilgilendirme yapmak, varsa öneri ve katkılardan faydalanmak amacıyla siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile pek çok toplantı yaptıklarını anımsatarak, “Aynı masa etrafında sıcak bir atmosferde yapılan bu toplantılar bizler için oldukça faydalı oldu. Bu anlamda katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bugünde yaklaşmakta olan yerel seçimlerin demokratik bir ortamda, huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için bilgilendirme yapmak amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Yapılacak seçimlerin İlçemize yakışır şekilde, karşılıklı hoşgörüye ve diyaloga dayanan bir anlayışla tam bir demokratik şölen havasında geçmesi için gereken çaba ve desteği vereceğinize inanıyorum" dedi. 

Toplantı sonunda Sayın Kaymakamımız Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Belediye Başkan Adaylarına, aldıkları prensip kararlarının herkes için faydalı olacağını belirterek, toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol