banner51

Bu haber kez okundu.

Fındıklı’da
 Fındıklı’da "Yeşil Yol" projesinin Fındıklı ayağındaki çalışmalarla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık toplantı solunda yapılan bilgilendirme toplantısına, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Vali yardımcısı ce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şefik Aygöl, Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, İl Genel Meclisi üyeleri Şaban Yılmaz ve Mustafa Şentürk, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, Fındıklılı muhtarlar ve bilgi vermek üzere il özel idaresi teknik ekibi katıldı.

Yeşil Yol projenin Fındıklı ayağındaki çalışmalarla ilgili bilgiler verildiği toplantıda muhtarların sorularını yanıtladı. Ayrıca Fındıklı ayağındaki geçiş noktaları hakkında ve bağlantı yolları üzerinde bulunan köy yollarında ki iyileştirmelerle ilgili muhtarın fikirleri alındı.

Burada açıklama yapan Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Yeşil Yol'un bir turizm yolu olduğunu ifade ederek, “Bu yolla birlikte gelecek olan turistlerin şehre ciddi bir ekonomik canlılık getirecektir."Yeşil Yol projesinde maksat yayları arasındaki yolları birleştirip gelen turistlerin o yollardan geçerek yaylacılık faaliyetlerini ve yaylalardaki o güzellikleri görmeleridir. Aynı zamanda da bu yollarla birlikte yaylacılık faaliyetinde bulunan vatandaşlarımızın da ulaşım kolaylığı sağlamış olacağız. Bu anlamda bu yolların yapılması şehrimizin turizmine, istihdamına ve ekonomisine büyük bir katkı sağlayacaktır. " dedi
Buradaki toplantının ardından İl başkanı Muhammed Avcı, Milletvekili Nusret Bayraktar, Kaymakam Arif Karaman, Belediye Başkanı Adnan Özbalaban ve beraberindekiler Çağlayan köyüne giderek buradaki vatandaşlarla bir araya geldiler.

CHP FINDIKLI’DAN TOPALNTIYA TEPKİ

Öte yandan CHP Fındıklı ilçe başkanlığı toplantıya tepki göstererek, yazılı bir açıklama yaptı.
Açıklama şöyle:

“İlçemizde bugün Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılan Yeşil Yol bilgilendirme toplantısında; Rize Milletvekili Sayın Nusret Bayraktar, Fındıklı Belediye Başkanımız Adnan Özbalaban, AKP Rize İl Başkanı Muhammet Avcı, AKP Pazar İlçe Başkanı, Fındıklı Belediye Başkan Yardımcısı, AKP Fındıklı ilçe yöneticileri, Fındıklı İl Genel Meclis Üyeleri ve Fındıklı muhtarları hazır bulundular. Çok uzun zamandır yaşam alanlarını korumak adına mücadele eden Fındıklı halkı, bu mücadelenin lokomotifi olan Fındıklı Dereleri Koruma platformuna, sivil toplum örgütlerine ve de siyasi partilere haber verilmeden yapılan bu toplantının gizliliğini manidar bulmaktayız. Bu toplantı bir nevi AKP toplantısına dönüştürülmüş ve sadece AKP kanadına bilgi verilmiş ve karşılıklı görüş alışverişi yapılmıştır.
Fındıklı’nın sadece seçilmişlerle yönetilemeyeceğini buradan bir kez daha vurgularken, 30 muhtar arkadaşımızın Fındıklı çevresini ve yaşam alanlarını koruyacağına gönülden inanıyoruz. Bir an önce toplantı hakkında bilginin tüm Fındıklı halkı ile paylaşılması gerektiğini düşünüyor, duyarlı Fındıklı Halkına saygılar sunuyoruz.”


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol