banner51

Bu haber kez okundu.

Fındıklı'da yıl sonu sergisi açıldı
 Fındıklı Halk Eğitim Merkezi tarafından  yıl sonu sergisi açıldı.

Halk Eğitim Merkezinden düzenlenen serginin açılışına, Fındıklı Kaymakamı Enver Yılmaz, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Alim Eker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Dursun, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Karadeniz  ile daire amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Karadeniz, burada yaptığı konuşmada, açılan 73 kursta  bin 200 kursiyer eğitim gördüğünü ve devam eden 16 kursta ise 303 kursiyerin eğitim gördüğünü söyledi.

 Halk Eğitim Merkezi Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı önemli bir kurum olduğunu belirten Karadeniz, "Hayat boyu öğrenme evrensel açıdan vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Halk Eğitim Merkezi kadim medeniyet kökümüzde var olan beşikten mezara öğrenme esasına uygun olarak 7'den 70'e herkese eğitim imkanı sunan bir kurumdur. İnsanların hayat boyunca ilgi ve ihtiyaç duyduğu her konuda sertifika ve belge almaya götüren programlar uygulanır. Örgün eğitim dışında kalmış bireyler için dünyaya açılan yepyeni bir penceredir" dedi.

Düzenlenen törende kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi. Sergi üç gün süreyle açık kalacak. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol