banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI’DAKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ İSYAN ETTİRDİ
 Fındıklı’da 3 gündür yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları çileden çıkarttı.

Geçtiğimiz gün kar yağışı sonrasında ilçe merkezi ve köylerinde elektrik kesintileri yaşanmıştı. Aralıksız şekilde 24 saat süren elektrik kesintisi vatandaşları isyan ettirdi.  İl merkezindeki arızlar hemen giderildi ancak ilçelerde meydana gelen arızaların yapımındaki gecikmeler vatandaşları çileden çıkardı. Vatandaşlar buzdolabındaki ürünleri balkonlara koymaya başladı. 

Elektrik faturası tahsilatı ve gecikme durumunda bağlantı kesme işlemlerinin aksatılmadığını belirten bazı vatandaşlar,  Aksa Elektrik Dağıtım A.Ş’ye dava açabileceklerini ifade ediyorlar.

İlçe ekipleri var güçleriyle gece gündüz çalışmalarına karşın, Fındıklı’da elektrik verilemeyen bazı köyler bulunuyor.  İlçe merkezinde de zaman zaman elektrik kesintileri sürüyor. Rize genelindeki ekiplerde yeterli olmayınca köyler karanlıklar içinde kaldı. Köylere iki gündür elektrik verilemiyor. 

TARİHLER 21.03.2012'yi gösterdiğinde Aksa Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Koordinatörü Fikret Akbaş şu açıklamaları yapmıştı; 

- Yapacağımız yatırımlar ile 2015 yılında Rizelilere elektrik kesintisini unutturacağız.  

1.5 yılda Rize’de yaptıkları yatırımların TEDAŞ tarafından yapılanların toplamının üç katı olduğunu belirterek “Elektrik şebekelerimizde bakımlar yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Geçmiş dönem yatırımları 3 katına çıkartılarak yaklaşık olarak 2011 yılında Rize ilinde 12 Milyon TL civarında yeni yatırım yapılmıştır. 2012 yılında şirket genelinde 60 milyon TL, Rize ilinde 15 milyon TL yatırım planlanmıştır. Bu yatırımın yarısı köy şebekelerine diğer yarısı merkez ve ilçe şehir şebekelerine yapılacaktır” dedi. 

Akbaş, yeni teknolojilere önem verdiklerini belirterek önümüzdeki yıllarda uzaktan kontrol sistemine dönüş için hazırlıkların sürdüğünü kaydetti. Akbaş, “2015 yılına kadar yapılması planlanan çalışmalarımızla gelişen teknolojide kullanarak enerji kesintilerinin en az seviyeye indirilmesi hedeflenmiştir. Bu amaçla çalışmalarımıza başlanmış, ilk etap da 2012 yılında coğrafi bilgi sisteminin kurulmasına start verilmiştir. Akıllı şebeke kurulması ile ilgili uluslararası boyutta ihale açılmış olup sonuç aşamasındadır. Bu sistemin kurulması halinde arızalara çok kısa sürede müdahale edilebilecek, aydınlatma sistemleri uzaktan okunup izlenir hale getirilecek” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol