banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DAKİ SALGIN
 Fındıklı'daki sağanak yağışlarla su şebekelerine karışan pis suların ilçede başlattığı salgınının önüne geçilmesi için CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı kaymakamlığa dilekçe verdi.

CHP Fındıklı ilçe başkanı Kadirhan Kadıoğlu imzasıyla kaymakamlık Hıfzısıhha Başkanlığına sunulan dilekçede, mikrobik salgının neden meydana geldiğinin araştırıp, gerekli çalışmanın bir an önce yapılmasını ve Fındıklı halkının bilgilendirilmesi istendi.

Son günlerde ilçede mikrobik bir salgınla karşı karşıya kalındığı ve toplum sağlık merkezi ile hastanedeki hasta sayısındaki artışların ilçeyi huzursuz ettiği belirtilen dilekçede,  "Olası sudan bulaşan, özellikle geçtiğimiz hafta ilçede sağanak yağmurların olmasında kaynaklı yağmur sularının içme suyumuza karışması ve dere yataklarında olan çöplerin sızıntılarının dereye karışması ile yaz aylarında yeterli olmayan içme sularında birleşen bir mikrobik salgına neden olduğu, geçmiş yıllarda yaşanan (Dizanteri) salgınla da bilinmektedir. Dolayısı ile sebze ve meyvelerden ve çeşitli gıda ürünlerinden yıkanarak bulaşan mikrobik salgın halk sağlığını tehdit etmektedir."denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol