banner51

Bu haber kez okundu.

Fındıklı'da Eylül aynında yaşanan sel ve heyelanlar Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşınarak iki Rizeli vekil tartıştı. 
 
 CHP İstanbul milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Fındıklı da yaraların sarılmadığını iddia etti. 


Çalışmaların koordineli yürütülmediğini öne süren Bakaroğlu, 'Rize’nin Fındıklı ilçesinde meydana gelen sel felaketini bire bir yaşadım. Oradaydım. Kurtarma çalışmaları son derece yanlış bir biçimde yürütüldü. Çok sayıda iş makinesi geldi. Ama koordinasyon  son derece kötüydü. En çok zarar gören Fındıklı’nın Beydere köyünde 8 tane hane boşaltıldı. Başkada problem yok denildi. Orda bulunan 200 tane hanenin tamamı risk altında. Geliyor iki tane mühendis bu evde oturulabilirde oturulmayabilinir de raporu veriyor. Böyle onlarca ev bekletiliyor. Bu çevre değerlendirme konusunda doğu Karadeniz bölgesi ve diğer bölgelerdeki projelerde son derece ihmalkar davranılıyor" dedi. 
 
Bekaroğlu’nun konuşmasının ardından AK Parti Rize milletvekili Osman Aşkın Bak’da Bekaroğlu’na cevap vermek için söz aldı. 


 Bak, kedisinin de sel bölgesine olduğunu belirterek, "Beydere köyünde 19 evin nakline karar verildiğini herhangi bir koordinasyon eksikliğinin de olmadığını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol