banner51

Bu haber kez okundu.

Fındıklı'nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıl Dönümü Kutlandı
 Fındıklı ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü çeşitli etkinlikler kutlandı.

Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, çeşitli etkinliklerle devam etti. Buradaki törene Fındıklı Kaymakamı Enver Yılmaz, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, Rize Üniversitesi Fındıklı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Alaattin Kızıltan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Alim Eker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş ile daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Törende, şiir ve komposizyon yarışmalarında dereceye girenler öğrenciler ile kurtuluş etkinleri kapsamında düzenlenen koşuda dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Belediye Başkanı Özbalaban, burada yaptığı konuşmada, bağımsızlık, özgürlük ve kurtuluş günlerinin sadece Türkiye'de değil, dünya üzerindeki bütün milli devletler tarafından kutlandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu kutlamalardaki amaç tarihin geçmiş dönemlerinde yaşanan acıları günümüze taşıyarak geçmişin intikamını almak değildir. AsıI amaç, ulusal birlik ve bağımsızlığımızı kazanmak için atalarımızın yoksulluk ve sefalet içinde yapmış oldukları özgürlük ve kurtuluş mücadelelerinde çekilen zorlukları hatırlayarak ülkemizin bir daha o günleri yaşamamasını sağlamaktır. Bugünkü Misaki Milli sınırlarını çizmek amacıyla verilen Kurtuluş Savaşı'nda canını ortaya koyup mücadele veren başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum."

Kutlamalar tören geçişiyle sona erdi. 













Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol