banner51

Bu haber kez okundu.

 FINDIKLI'NIN KURTULUŞUNUN 97. YILI KUTLANDI

 Fındıklı ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü çeşitli etkinlikler kutlandı.

Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, çeşitli etkinliklerle devam etti. Buradaki törene Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkan vekili Murat Köseoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Alim Eker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş,daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

İlçedeki okullarda düzenlenen şiir, komposizyon ve resim yarışmalarında dereceye giren eserler okundu. Dereceye girenlere Fındıklı Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi. 

Belediye Başkan vekili Murat Köseoğlu, burada yaptığı konuşmada, 97. kurtuluş yıl dönümünü herkese kutlu olmasını ve  bir daha kurtuluş mücadelesini yaşamayacağımız huzurlu, mutlu ve barış ortamında bir yaşanmasını diledi.

Bağımsızlık, özgürlük ve kurtuluş günleri sadece ülkemizde değil, dünya üzerindeki bütün milli devletler tarafından kutlanmakta olduğunu ifade eden Köseoğlu, "Bu kutlamalardaki amaç tarihin geçmiş dönemlerinde yaşanan acıları günümüze taşıyarak geçmişin intikamını almak değildir. AsıI amaç ulusal birlik ve bağımsızlığımızı kazanmak için atalarımızın yoksulluk ve sefalet içinde yapmış oldukları özgürlük ve kurtuluş mücadelelerinde çekilen zorlukları hatırlayarak ülkemizin bir daha o günleri yaşamamasını sağlamaktır. Bu günkü Misaki Milli sınırlarını çizmek amacıyla verilen ulusal Kurtuluş Savaşı'nda canını ortaya koyup mücadele veren başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" dedi. 

Kutlamalar tören geçişiyle sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol