banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'NIN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLANDI
 Fındıklı ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü çeşitli etkinlikler kutlandı.

Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunuma törenine, Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Adnan Adalı, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş,daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tören halk eğitim merkezi konferans salonunda düzenlenen programla devam etti.


İlçedeki okullarda düzenlenen şiir, komposizyon ve resim yarışmalarında dereceye giren eserler okundu. Dereceye girenlere Fındıklı Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, yaptığı konuşmada Fındıklının düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Özgürlüğüne tutkun bir ulusun tüm yokluklara olanaksızlıklara rağmen kazandığı unutulmaz zaferin adıdır kurutuluş. Tarihten silinmek istenen bir ulusun kanıyla yazdığı unutulmaz bir destandır kurtuluş. Elinde hiçbir şeyin bırakılmamasına rağmen yüreğindeki vatan ve bayrak sevgisi yıkılmaz imanıyla her şeyi geri kazanan geleceğini kuran bir ulusun filizlenmiş halidir kurtuluş. Acıların sevince esaretin özgürlüğe, ümitsizliğin onurlu bir geleceğe, çağdaşı kalmış yaşamı aydınlık bir kimliğe dönüştürmenin adıdır kurtuluş. Ay yıldızlı bayrağın gölgesinde göğsünü gere gereke başı dik yürüyerek ezana sesleri ile yüreklerin ürpermesidir kurtuluş. Kurtuluş savaşı yıllarında ulus olarak çok büyük zorluklar yaşadık. Vatanımızın hemen hemen her yanı işgal edilmiş dört bir yandan üzerimize doğrultulan silşakar amansızca kurşun kusuyordu. Yok sayılmış bir uluş işgal ediliyordu. Vatan toprakları bunu kabullenmedi. Anadolu insanı bu hayin oyunu bozmaya kararlıydı. Özgürlük ateşi ile tutuşmuş yürekler artık alev alev yanıyordu." dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol