banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'NIN SULARI TEMİZ
 Fındıklı'da önceki hafta etkili olan şiddetli sağanak yağışlar sonrası, hastanelerde görülen salgın vakaları üzerine sularda yapılan inceleme neticesinde ilçedeki sular temiz çıktı.  

Hastanelerde yaşanan yoğunluk sonrası araştırmalar yapan ancak, hastane verilerinden sonuç alamayan CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı, sulardan kaynaklandığından endişelenen salgın rahatsızlığın önüne geçilmesi için Kaymakamlığa dilekçe verdi.

İNCELEME TEMİZ ÇIKTI

İlçedeki içme sularından numuneler alındığı ve alınan numunelerin temiz çıktığını kaydeden Kaymakamlık, tahlil sonuçlarını içeren yazıyı Fındıklı Belediyesine gönderdi.

         Fındıklı Kaymakamı Arif Kahraman imzalı, 15 Temmuz tarihli yazıda, şebeke suyundan alınan numunelerin, Rize Halk Sağlığı Laboratuarında incelenerek temiz çıktığı ifade edildi.

BELEDİYE'DEN AÇIKLAMA

Yaşanan gelişmenin ardından, Fındıklı Belediye Başkanlığı ise, Kaymakamlığın yazdığı yazı ve tahlil sonuçlarını sosyal medya hesabından yayınlayarak, suda kirliliğin söz konusu olmadığı kaydedildi.

Fındıklı Belediyesinin facebook hesabında yayımlanan açıklamada, "Son günlerde ilçemiz ve il genelinde salgın hastalıkla alakalı ilçemizde aslı astarı olmayan bir şeklide bu hastalığın sebebi olarak belediye içme suyuna dayandırılmaya çalışılmıştır. Bu durum neticesinde ekte belgelerde görüleceği üzere toplum sağlık merkezinin yaptırmış olduğu tahliller neticesin de içme suyu analizlerimiz temiz çıkmıştır. Tüm hemşerilerimize duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol