banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'YA DEV TURİZM HAMLESİ
Fındıklı Belediyesi'ne ait olan Fındıkhan Oteli satın alan Fındıklılı iş adamı Hasan Kartal, oteli yöresel mimariye uygun olarak modern şekilde yeniden restore ederek ilçeye turizm yatırımı gerçekleştirecek. 

Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, ilçeye turizm yatırımının yapılmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, Fındıkhan Otelin satışını gerçekleştirdiklerini ve bu otelin yerine eski mimariyi uygun otel yapılacağını söyledi.

 

Miladını dolduran bu otelin yerine son derece modern yöresel mimariye uygun yeni bir turistlik otelin yapılacağı kaydeden Özbalaban, "Bildiğiniz gibi son yıllarda Doğu Karadeniz bölgesinde turizm çok gelişti ama ilçemiz Fındıklı’da artan turizmden bir pay alamadı. 1960’lı yıllarda Belediyemizin imkânı doğrultusunda yapılan bir otelimiz vardı ve artık bu otel miladını doldurmuştu. Özel sektörde daha etkili verimli turizmde kullanılacağını düşündüğümüz için satışını gerçekleştirdik ”dedi.

 

TURİZME HİZMET VERECEK

 

Fındıklı’nın turizme hizmet verecek ve bölgemizin de gelişimine katkı sağlaması amacıyla bu konuyu Fındıklılı iş adamı Hasan Kartal'a bu konuyu açtıklarını belirten Özbalaban, "Hasan bey, pek istekli olmamasına rağmen gerek ben şahsen, gerek sayın Valimizin ve vekillerimizin “İlçelerimize yatırım yapmaları” konusunda baskısı sonrası kendisi de memleketini çok sevmesi ile ilçemize bu yatırım gerçekleşecek. Hasan bey, hiçbir ticari şey gözetmeden bu işe karar verdi. 100 odalı büyük bir otel yapma kararı aldılar” diye konuştu. 

BİR YIL İÇİNDE BİTECEK 

Özbalaban otelin bir yıl içinde biteceğini söyleyerek, şunları aktardı: 

 “Otelin bitmesi ile ilçedeki turizm potansiyelin gelişeceğine inanıyorum. İlçede, turizm yatırım ve altyapı çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz. Buralar Ayder’den çok daha güzel yerler. Toplam 7 Kilometre boyunca tamamen doğal yerlerimiz var. Alt yapı çalışmaları olunca gelen turist sayısı da artacaktır”

 

GÜZEL İLÇEMİN YÜZ KARASIYDI

 

Fındıklılı iş adamı Hasan Kartal ise, satın aldığı otelin ismini telaffuz bile etmek istemediğini belirterek, “Otel güzel ilçemin yüz karasıydı. Hiçbir ekonomik düşüncem olmadan sadece ilçeme hizmet olsun diye elimizden geleni yaptık. Bu satın almada sayın Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban’a çabası neticesi sonrası bu pislikten kurtulduk. Şimdi ilçeme yakışır güzel bir otel yaparak ilçeme katkı sağlayabilirsem mutlu olacağım” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol