banner51

Bu haber kez okundu.

GAMZE PALA'NIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YERE KARANFİL BIRAKILDI!

Fındıklı'da karşılıksız aşık Savaş Dalançıkar tarafından saldırıya uğrayarak öldürülen Gamze Pala’nın öldürüldüğü öğretmenevinin önünde çiçek bırakıldı.

Törene, Fındıklı Kaymakamı İbrahim Güneş, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


Dün gece saatlerinde Fındıklı Sabancı Öğretmenevi’nin lobisinde meydana gelen olayda Gamze Pala (44), kendisine karşılıksız aşk yaşayan Savaş Dalançıkar (38) tarafından silahlı saldırıya uğradı. Uzun sürre peşinde koştuğu ve bir türlü olumlu yanıt alamadığı kadını kafasına takan saplantılı aşık Dalançıkar, kadına isabet eden kurşunun kadını öldürmediğini fak edince bu kez cebinden çıkardığı bıçakla boğazını kesti. 

Fındıklılı vatandaşlar Pala’nın öldürüldüğü öğretmenevinin kapısına karanfil bırakarak olayı protesto etti.
 
Fındıklı Kent Konseyi Başkanı Fatma Hanedar burada yaptığı konuşmada, bu olayın bir aşk değil sapıklık olduğunu dile getirerek “Kadının ne kadar değerli olduğunu vurgulayalım her yerde. Ne hakla bir insanın canına kıyabiliyorsun, nasıl görüyorsun kendinde bu hakkı. Benim bildiği aşk insanı yaşatır, herkes de bunu böyle bilir, şiirlerde, hikayelerde böyle okuruz. Eğer bu aşk öldürdüyse, bu sapık bir düşüncedir. Daha fazla birey söylemek istemiyorum, hepimizin başı sağolsun. Lütfen bir daha kadın ölecekse, herkes ölsün” ifadelerini kullandı.

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve bitki

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, bitki, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol