banner51

Bu haber kez okundu.

GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARINDAN "VATAN İÇİN KAN, İNSAN İÇİN KAN" KAMPANYASI

 Fındıklı'da Gazi ve şehit yakınları öncülüğünde "Vatan için kan, insan için kan" kampanyası yapıldı.

Kızılay'ında destek verdiği kan bağışı kampanyasında kapsamında Fındıklı Meydanında kan bağışı çadırı kuruldu.

Fındıklı Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı gazi Muhterem Doğan, Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı gazi Dolunay Ermiş,  daire amirleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katıldığı kan bağışı kampanyasında 160 ünite kan toplandı.

Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Derneği başkan yardımcısı Dolunay Ermiş, yaptığı açıklamada, düzenlenen kampanyaya memleketi Fındıklı'da yoğun ilgi gösterilmesinden ayrıca mutlu olduğunu ifade ederek, dernek olarak Türkiye genelinden yaptıkları kan bağışı kampanyalarında Fındıklı'da rekor kırıldığını söyledi.

Sivil Toplum Kuruluşu olarak yapılması  gereken bir kampanya başlattıklarını belirten Ermiş, " Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Derneği olarak kurulduğumuz bir yıl içerisinde devletimizin yanında millet ile el ele gönül gönüle ülkemize hayırlı olacak kan bağışı kampanyası başlattık. Bu kampanyayı Türkiye genelinde Türk Kızılay'ı ile birlikte yürütüyoruz. Fındıklı'nın yanında Rize Merkez, Ardeşen ve Çayeli'nde de kan bağışı kampanyası yaptık.  Dernek olarak kütüphane yapma kampanyası ile şehit ve gazi yakınlarımızın engelliler için tekerlekli sandalye kampanyası yapma projemizde var."dedi.

Ermiş, kampanyanın yapılmasında emeği geçen ve kan bağışında bulunan herekse teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol