banner51

Bu haber kez okundu.

GENÇ KIZ, DALGALARINDA ANNESİNİ ARIYOR

Fındıklı ilçesinde oturan Arzu Sağlam'ın, odun toplamak için gittiği sahilde dalgalara kapılarak kaybolduğu sanılan annesini bulmak için 28 gündür sahilde dolaşması, görenlerin yüreğini burkuyor.

Sahil Mahallesi'nde 28 gün önce, deniz kıyısındaki bahçesine giden ve en son dalgaların kıyıya getirdiği odunları toplarken görülen Mine Sağlam'dan (59) bir daha haber alınamadı.

Odun toplarken dalgalara kapıldığı sanılan Sağlam'dan haber alamayan yakınlarının durumu bildirdiği ekiplerin vatandaşların da katılımıyla yaptıkları arama çalışmalarında da herhangi bir sonuç çıkmadı.

Sağlam'a ulaşılamaması arama çalışmaları sonlandırılırken, Mine Sağlam'ın kızı Arzu Sağlam, annesini aramaktan vazgeçmedi. 
Annesinin kaybolduğu sahile her gün gelip arkadaşlarıyla dolaşarak annesini arayan Arzu Sağlam'ın dramı adeta yürek burkuyor.
Öldüğü sanılan annesinin en azından cesedinin dalgalarca kıyıya çıkartılmasını umut eden genç kız, annesine ait bir mezarın olması için dua ediyor.

"Karadeniz, annemi alalı 28 gün oldu, artık annemi istiyorum"

Sağlam, gazetecilere yaptığı açıklamada, 28 gündür annesini aradığını belirterek, "Annemin bir mezarının olmasını istiyorum. Karadeniz annemi alalı 28 gün oldu, artık annemi geri istiyorum" dedi.

Annesinin en azından cesedinin kıyıya çıkmasını umduğunu anlatan Sağlam, "İhtimallerle bekliyoruz. 'Annen kıyıya vuracak' diyorlar. 'Bekleyin' diyorlar. Annem için yetkililerin bir şey yapmalarını bekliyorum. Arkadaşlarım sağolsun benim içim rahatlasın diye kayalıklara giriyorlar. Kendi ellerinde olan imkanlarla denize dalıyorlar. Ben her gün sahildeyim. Polisler de annemi arıyor ama ellerindeki imkanlarla bizler gibi sahile bakıyorlar" diye konuştu.

Mine Sağlam, Fındıklı'da Sahil Mahallesinde 24 Eylül 2014 günü Sabah deniz kenarında odun toplarken görülmüş ve kendisinden haber alınamaması üzerine denize düşme ihtimali üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen herhangi bir iz bulamayan ekipler, çalışmalarını sonlandırmış,  ailesi de öldüğünü düşündükleri Mine Sağlam için gıyabi cenaze namazı kılmıştı. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol