banner51

Bu haber kez okundu.

“HAYIR“ DİYEN FINDIKLI'YA YAPILAN YORUMLAR ÜZÜNTÜYLE KARŞILANDI
 Referandumda Rize'de 11 ilçede "Evet", sadece Fındıklı'da %53,5 "Hayır" sonucunu gösteren bazı sosyal medya hesaplarının paylaşımlarına yapılan yorumlar ilçede üzüntüyle karşılandı. 

Yapılan yorumlar üzerine Fındıklı Hayır Çalışma Gurubu yaptığı yazılı açıklamada, Olay53.com adlı haber sitesinin Facebook sayfasında, 16 Nisan referandum seçimlerinden sonra Fındıklı ilçesi ile ilgili yazılanları büyük bir üzüntü ile okunduğu belirtildi. 

Fındıklı insanının bütün siyasi görüşlere saygı gösterebilen hoşgörüye sahip olduğu belirtilen açıklamada, " Vatanı için şehitler vermiş Fındıklı ilçe halkının hak etmediği bu çirkin yorumları yapanlar, insanlıktan nasibini almamış zavallılardır. Şunu herkes bilmelidir ki Fındıklı ilçesi, kültürü ile, yaşam tarzı ile, doğaya verdiği önem ile Doğu Karadeniz de örnek bir ilçe olmuştur" denildi. 

Fındıklı'da "Evet" oyu verenlerde "Hayır" oyu verenlerde ilçede  birlikte yaşamlarını sürdüren çok değerli insanlar olduğu vurgulanan açıklamada şunlara yer verildi. 

Fındıklı seçmenleri, 16 Nisanda yapılan anayasa değişikliği ile ilgili referandumun ülkemizin geleceği için çok önemli olduğuna inanmışlar ve Kendilerine sunulan iki seçenekten birine oylarını vermişlerdir. Türkiye'de birçok ilçede olduğu gibi ilçemizde de 'Hayır" oyu verenler 'Evet' oyu verenlerden fazla çıkmıştır.HAYIR ÇALIŞMA GRUBU olarak parti siyasetini bir kenara bırakıp, 30 kişilik çalışanlarımızla birlikte vatandaşlarla birebir konuşarak, köylerde toplantılar düzenleyerek, gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalıştık. Hiç bir partinin ismini, bayrağını, amblemini kullanmadan bu kampanyayı yürüttük. Referandumun kesinlikle liderler arası bir yarışma olmadığını, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yönetiminde geçerli olacak anayasa maddelerinin değişikliği ile ilgili oy kullanmaları gerektiğini anlattık ve çalışmalarımızın karşılığını aldık. Şunu herkes bilmelidir ki emeğimize ve Fındıklı halkına hiç kimsenin küfür etme hakkı yoktur. Bahsi geçen sayfada yazılanlara terbiye anlayışımız nedeniyle kesinlikle aynı üslupla cevap vermeyeceğiz. Kampanyayı yürüten HAYIR ÇALIŞMA GRUBU olarak bu ahlak dışı yorumları Fındıklı halkı hak etmiyor."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol