banner51

Bu haber kez okundu.

 HDP FINDIKLI SEÇİM BÜROSUNA SALDIRI

İlçenin Cumhuriyet Caddesinde bulunan HDP seçim irtibat bürosuna T.Ö. (21) taşlı saldırı düzenledi. Saldırı sonucu seçim irtibat bürosunun camları kırıldı. T.Ö., Fındıklı Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak göz altına alındı. 

HDP seçim irtibat bürosunda düzenlenen basın açıklamasında konuşan, HDP Rize il eş başkanı Mustafa Özsoy, Yasal ve meşru olarak seçim çalışmasını sürdürmek için açtıkları seçim irtibat bürolarına birçok saldırı düzenlendiğini belirtti.

Seçim irtibat bürosunu 5 Nisan 2015 tarihinde açtıklarını belirten Özsoy, " 15 Nisan'da tehtid mektubunun bırakılması,18 Nisan'da seçim bürosunun yakılması,30 Nisan'da parti bayraklarının indirilmesi,3 Mayıs'ta seçim büromuza saldırı ve parti bayraklarının yakma girişimi,21Mayıs'ta tehtid mektubu bırakılması,22 Mayıs'ta bilbordlardaki afişlerimizin yırtılması ve sökülmesi,24 Mayıs'ta seçim büromuzun camlarının kırılması olayı üzerine yapılan suç duyurularına rağmen hiçbir sonuç alınamamıştır. " dedi.

Bizler HDP üyeleri ve dostları olarak yapılan her saldırıya sağ duyuyla yaklaşıp çatışma ortamında bulunmamayı önemsediklerini kaydeden Özsoy, şunları aktardı:

"Provokasyonlar artarak devam etmektedir.Fındıklı'nın kültürüyle bağdaşmayan ve halkımızın huzurunu bozmaya yönelik bu saldırılar iktidar güçleri ve egemen güçler tarafından nefret dili kullanarak körüklenmektedir. Saldırıları yapanlar ve organize edenleri bizler ve Fındıklı halkı tarafından yakinen tanımaktadır.Bu beyhude çabaları boşa çıkarmak için demokratik mücadelemize devam ederek halkımızdan ve haklılığımızdan aldığımız güçle yaşadığımız topraklarda barışı ve kardeşliği haykırmaya devam edeceğiz."


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol