banner51

Bu haber kez okundu.

HDP  SEÇİM STARTINI FINDIKLI'DAN VERDİ
Rize'de aday çıkartarak seçimlere giren Halkların Demokrasini Partisi (HDP), 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesi seçim startını Fındıklı'dan vererek adaylarını tanıttı. 

Anemon Düğün Salonunda yapılan toplantıya, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Alperöz, HDP Rize'de Necmettin Durmuş, Selda Karafazlı veTurgay Köse, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri, partililer ile vatandaşlar katıldı. 
Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Alperöz, burada yaptığı açıklamada, "Bu anlamsız savaşın bitmesi için HDP'nin yüzde 10 barajını geçmesi gerekiyor" dedi.

 Türkiye'nin barışa ihtiyaç olduğunu belirten Alperöz, "Karadeniz'in barışa ihtiyacı var. Bu ülke bu güne kadar kaynaklarını savaşa harcadı. Hani bize diyorlar ya 'kaynağı nereden bulacaksınız' diye. 'Nasıl asgari ücreti bin 800 lira yapacaksınız' diye. Bu güne kadar bu savaşa giden kaynakları kimse sorguladı mı? Bu ülkenin can kaynakları, evlatları bu savaşa kurban edildi. Bu ülkenin ekonomik kaynakları bu savaşa kurban edildi. Artık bu ülkenin barışa ihtiyacı var. Karadeniz'in başına ihtiyacı var. Bu anlamsız savaşın bitmesi için, kalıcı barışın gelmesi için HDP'nin yüzde 10 barajını geçip meclise girmesi gerekiyor. HDP yüzde 10 barajını aşınca barış süreci ve müzakereler hiç kimsenin iki dudağı arasında olmayacak" dedi.

Tanıtım programı müzik programı ile devam etti. Programa katılan partiler Türkçe ve Kürtçe söylenen türküler eşliğinde halay çektiler.

 Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol