banner51

Bu haber kez okundu.

 İSTANBUL’DA, FINDIKLI ÖN PLANDA
Ankara’da düzenlenen Rize günlerinin ardından, İstanbul Feshane’de 8’cisi düzenlenen Rize Günlerinde de Fındıklı adından söz ettirdi. Fındıklı Belediyesi Halk Oyunları ekibinin Taksim ve İstiklal Caddesinde oynadığı horon ile Fındıklı’yı ön plana çıkardı.

Fındıklı Belediyesi Halk Oyunları ekibinin renkli horon gösterisi ve tulum dinletisiyle kapılarını açan Rize günlerinde Fındıklı standı da yoğun ilgi gördü.

Rize günleri haricinde, Engin Seyhan organizatörlüğünde Fındıklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi Taksim ve İstiklal Caddesinde oynadığı halk oyunu ile dikkatleri üzerine çekti.

Fındıklı Kaymakamlığının destekleri ile Fındıklı Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından hazırlanan stantta Fındıklı evleri, yöresel el sanatları ve bölge kültürü ön plana çıkarıldı.

Fındıklı standını ziyaret eden önemli bürokrat ve iş adamlarını, Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adan Özbalaban, Özel İdare Müdürü ve Ardeşen GSK onursal başkanı Dursun Yaşaroğlu, Fındıklı Halk Eğitim Müdürü Mustafa Sandıkçı ve diğer ilgililer ağırladı.

Fındıklılı iş adamları Ali Rıza Şişman ve Erol Aykut Feshane’deki Fındıklıları yalnız bırakmadı.

Ziyaretçilere, tasarımı Fındıklı Belediye Başkan Yardımcısı Osman Çınar’a ait olan Fındıklı Konağının Maketi hediye edildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol