banner51

Bu haber kez okundu.

“KALICI ÖĞRENMEDE ETKİLİ ÖRNEKLER” PROJESİ

Fındıklı ilçesi Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından "Şiir Dinletisi" ve  "Kalıcı Öğrenmede Etkili Örnekler Projesi" sergisi düzenlendi.


Okulda gerçekleştirilen etkinliğe, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervetoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Ergene, İl Milli Eğitim şube müdürleri Zafer Haşimoğlu ve Bülent İçbudak ile okul müdürleri ve öğretmenleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, veliler ve vatandaşlar katıldı.


Okul Müdürü Selim ÖZCİHAN ve çalışma arkadaşlarının  özverili hazırlıkları sonucunda gerçekleştirilen projenin amacı 2023 Vizyonu çerçevesinde öğrenme sürecinde daha aktif ve katılımcı bir öğrenci profilini yakalamak gayesiyle Ortaöğretim müfredatında yer alan ders konularının ve kazanımlarının öğrenilmesinde etkili olmak ve öğrencilerin de süreçte aktif olmalarını sağlayarak kalıcı bir öğrenme hedefini ulaşmaktı. 


Öğrencilerin müfredat gereği öğrenmesi istenen kazanım ve ders konusu bilgilerinin kendilerinin de aktif olduğu bir çalışma süreci ile hazırlanan materyal, sunum, drama, maket, oyun vb. gibi yollarla daha kalıcı ve eğlenceli bir şekilde öğrenilme ortamı sağlanması amaçlanan proje ile hem daha etkili ve  eğlenceli hem de öğrencilerin gizli yeteneklerinin ortaya çıkmasına katkı sağlayan orijinal eserlerin ortaya çıktığı görüldü. 


Sonrasında Okul Edebiyat Öğretmeni Havva Kosanoğlu yönetiminde hazırlanan şiir dinletisi de okulun konferans salonunda gerçekleştirildi. 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol