banner51

Bu haber kez okundu.

KAYBOLAN KİŞİ BATUMDA SAHİLDE BULUNDU
Fındıklı Çağlayan Deresi'nin denize döküldüğü yerden 16 Ekim günü odun ve kütük parçalarını almaya çalışırken dalgalara kapılarak denizde kaybolan Yüksel Erol Çabuk'un cansız bedeni, 64 kilometre uzaklıktaki Gürcistan sınırındaki Batum sahilinde bulundu.

Fındıklı ilçesinde yaşayan Yüksel Erol Çabuk (53) 16 Ekim günü şiddetli yağış sonrası  "Dere şimdi çok kütük ve odun getirmiştir" diyerek Çağlayan Deresi'nin denize döküldüğü yere gitmiş ve derenin getirdiği bir kütüğü almaya çalışırken gelen dev dalganın etkisi ile sulara kapılarak gözden kaybolmuştu.

Çabuk'u arama çalışmaları 12 gün boyunca sahil boyunca, karadan ve havadan Sahil Güvenlik helikopteri ile hem de denizde botlarla ve balık adamlarla devam etti.

Günlerdir aranan şahsı arama çalışmaları devam ederken Türkiye-Gürcistan sınırı  64 km uzaklıktan Batum sahilde bir erkek cesedi bulunduğu bilgisi geldi.

Gürcü yetkililer, teşhis için cesedin fotoğrafını Rize'ye gönderdi.

Cesedin fotoğrafı, kayıp Çabuk'a ait olabileceği ihtimali üzerine yakınlarına gösterilirken, tanınmayacak halde olan ve boynuna takılı kolyeden teşhis edilen cenazenin Çabuk'a ait olduğunu belirleyen yakınları, cenazeyi almak üzere Batum'a gitti.

Çabuk'un cansız bedeninin akıntıyla 64 kilometre uzaklıktaki Batum sahiline kadar sürüklendiği anlaşıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol