banner51

Bu haber kez okundu.

 KAYIP ÇOCUĞU ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Fındıklı Beydere Köyünde sel sularına kapılarak kaybolan 12 yaşındaki Efencan Işıklar'ın bulunması için başlatılan arama çalışmalar sürüyor.

İlçenin Beydere Köyü'nde şiddetli yağışlar sırasında güvenli bir yere gitmek için bulundukları evden çocukları 12 yaşındaki Efecan ile 2 yaşındaki Erva ile birlikte ayrılan Hülya Işıklar selin ortasında kaldı. 

Küçük kızını güvenli bir yere bırakan anne Hülya Işıklar'ın elinden kayan oğlu Efecan Işıklar sel sularına kapılarak kayboldu. Efecan'ın bulunması için AFAD, AKUT ve Karadeniz Dalgıçlar Kulübü üyeleri Beydere Deresi boyunca arama çalışması başlattı. Köprü altları ve dere kenarlarını kontrole den ekipler Efecan'ı henüz bulamadı.

 "ELİMDEN KAYDI GİTTİ"

Tatil için Beydere Köyü'ne geldiklerini anlatan anne Hülya Işıklar, "Heyelanların başlaması üzerine evden çıkarak güvenli bir yere gitmeye çalıştık. Çocuklarım bana 'anne bize bir şey olacak çıkalım buradan' demeye başladı. Çok korkmuştuk. Evden çıktık. Kızımı çay tarlası içerisine bıraktım. Oğlumu bırakamadım elimden kaydı gitti. Oğluma elimi bırakma demiştim. Eli biranda elimden kaydı ve gitti." diye konuştu. Bu sırada anne Işıklar gözyaşlarını tutamadı.

Öte yandan bölgeye gelen AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ise çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra, "Yaralar sarılacak. Tek üzüntümüz Efecan'ın kaybolması." dedi.
Rize Millet Vekili Osman Aşkın Bak ve Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman yol açma ve arama çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol