banner51

Bu haber kez okundu.

KAYMAKAM YILMAZ GÖREVİNE BAŞLADI
 Kaymakamlık personeli tarafından karşılanan kaymakam Yılmaz, ardından ziyaretleri kabul etti.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, Rize’nin, hoşgörü kenti ve birlikte yaşama mefkûresinin dirlikte ve kardeşlikte olduğunun en güzel örneklerinin yaşandığı Fındıklı İlçesine Kaymakam olarak hizmet edecek olmanın onur ve mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, "Bu güzel ilçeye hizmet ederken, insanı ve kalkınma olgusunu merkeze alan ve hukukun üstünlüğü, şeffaflık, hesap verilebilirlik, milli ve manevi değerlere bağlılık, denetime açık, sivil katılım, adalet, hoşgörü gibi önemli değerleri esas alan ve farklılıkları zenginlik olarak kabul eden bir anlayışla tüm halkımızla birlikte hareket edeceğimizi ifade etmek isterim."dedi.

KAYMAKAM VEDAT YILMAZ
 
1984 yılında Ardahan İli Göle İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Posof İlçesinde tamamladı. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden birincilik ile mezun oldu. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Sosyoloji Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2006 yılında Muğla Kaymakam Adayı olarak Mülki İdari Amirliği görevine başladı. Yabancı Dil ve mesleki eğitim için Almanya’nın Schwaebisch Hall şehrinde bulundu. Amasya-Hamamözü’nde vekâleten, Afyonkarahisar-Çobanlar ve Kars-Susuz ilçelerinde ise Kaymakam olarak çalıştı. 2013-2016 yılları arasında Kilis Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu süreçte Suriye İnsan Yardımları Koordinasyonu ve Elbeyli Konteyner Kent yöneticiliği görevlerini yürüttü.
 
30.11.2016 tarih ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Rize Fındıklı Kaymakamı olarak atandı. Ayşe YILMAZ ile evli olup, bir çocuk babasıdır.
 
YAPTIĞI AKADEMİK ÇALIŞMALAR: 
Federal Alman Hukukunda Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Özgürlüğü ve Türkiye Karşılaştırmaları.
Modern Demokratik Terörle Mücadele ve Otoriter Yansımaları.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol