banner51

Bu haber kez okundu.

Kitabın geliri, Fındıklı Yardımseverler Derneği'ne
  2013 yılında "Islak Topraklar" adlı romanıyla okuyucularıyla buluşan emekli öğretmen Sıddıka Pehlivanoğlu,  Kitabının tüm gelirini Fındıklı Yardım Severler Derneği'ne bağışladı.

 Fındıklılı olan Pehlivanoğlu'nun  bu romanını  ülke genelinde satışa sunulmuştur. Romanda memleket sevgisi ,aileye özlemin yanı sıra kültürümüzün  yok olan değerlerine de vurgu yapılmış. Doğanın  güzellikleri içinde yaşanan  aşk dile getirilmiştir. Yazar bitki örtüsünü anlatırken öğretmen titizliğiyle davranmıştır.Şiirsel bir anlatımla yazılan,  Islak Topraklar'da sevda yüreklerde  dipdiri dururken bile bilim sevdaların en kutsalı olarak kabul edilir. 
  
3 Kasım 2013'de İstanbul TÜYAP Kitap fuarında imza günü ile okuyucularına  ikinci kitabı "Yaşamın kıyısından manzaralar"ı tanıtan Pehlivanoğlu'nun  bu kitabında kadının toplumumuzdaki yerine dair  sorgulamalar, Türkiye'nin yıllar içinde geçirdiği değişim,bir öğretmenin şahitlikleri ve elbette Karadeniz, titizlikle  işenmiş olarak  karşınıza  çıkacaktır. 
  

Pehlivanoğlu, yaptığı açıklamada, öğretmenliğin verdiği o önlenemez  paylaşma aşkıyla tanık olduğu anılarına katarak okuyucuya sunduğunu belirterek, "Yaşadığım kıyıdan,geçmiş ve geleceği seyretme fırsatı bulduğum dönemde,anılarımı kaybetmemek ve geleceğe not düşmek adına ,ülkemin bir dönemini,yaşadığım kuşağı,köy ve kent arasındaki uçurumu,özlemleri anlatmaya çalıştım.  Her ne kadar yoksul hayatlar sürersek sürelim,tüm yaşam hikayeleri bizi engin bir düşünce zeminine çeker.Kendimizden bir şeyler bulurken,aslında tüm insanlığın bir bütünün parçası olduğu algısına varırız.Kendi benliğimizi yeniden yorumlar,hikayemizi yeniden yazarız.'' diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol