banner51

Bu haber kez okundu.

KLÂSİK MÜZİK YERİNE UTANÇ SERGİSİ

Fındıklı’da kent merkezindeki alt geçitleri kirletip zarar verenlerin , aynı alt geçitlerde görüntüleri sergileniyor.

            İlçede daha önce insanların geçmekten korktuğu yaya alt geçitleri 4 yıl önce temizlenip boyanarak, duvarlarına klasik resim ve fotoğraflar asıldı, klâsik müzik yayını yapılmaya başlandı.

            Yapılan çalışmalara rağmen alt geçitlere zarar verilmesi üzerine belediye yetkilileri çeşitli uyarılar yaparak, alt geçitleri izlemek için kamera sistemi taktırdı.

            Alınan bütün önlemler yine de alt geçitlere zarar verip kirletenleri durduramadı.   Bunun üzerine Fındıklı Belediyesi yetkilileri önceki gün sosyal medya hesaplarından, durumu duyurarak; “Yenileyerek tekrar kullanılabilir hale getirdiğimiz, klasik tabloların bulunduğu ve klasik müziğin çaldığı alt geçitlerimizde kamera olduğunu unutanlar olmuş. Affedersiniz işeyenler, tabloları yırtanlar, çöplerini atanlar… Tüm görüntüleri elimizde. Tablo olarak bu görüntüleri asalım diyoruz” şeklinde bir paylaşım yaptı.

            Paylaşımı destekleyen sosyal medya kullanıcıları, söz konusu görüntülerin alt geçitlerde sergilenmesini de destekledi.

            Sosyal medya desteğinin ardından Fındıklı Belediyesi yetkilileri kamera görüntülerini tablo haline getirerek alt geçitlerde sergilemeye başladı.

            Fındıklı belediyesi ilk duyurusundan 8 saat sonra sosyal medya hesaplarından söz konusu fotoğraflarla birlikte paylaşılan konuyla ilgili açıklamada, “Sanalt Geçit olarak düşündüğümüz alt geçitlerimizde utanç sergisi açalım istemezdik” ifadelerine yer verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol