banner51

Bu haber kez okundu.

MHP Grup Başkanvekili  Vural'ın Fındıklı ziyareti
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Oyumuzu öyle bir kullanmalıyız ki Türkiye'nin gidişatı ve geleceği konusunda bir mesajı olsun."dedi.

Fındıklı ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında partililerle bir araya gelen Vural, MHP Fındıklı Belediye başkan adayı Gürhan Süleymanağaoğlu'na destek istedi. Vural, ilçe meydanındaki bir çay bahçesine vatandaşlarla sohbet etti. Esnaf ziyaretlerinde de bulunan Vural, MHP seçim bürosuna giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Fındıklı meydanında halka hitap eden Vural, iktidarın yaptığı yanlışların bedelinin hep birlikte ödendiğine işaret ederek, " Çünkü hepimizin bu gemideyiz. O zaman yapmamız gerek şey nedir? Düşünmemiz gerekiyor. Nereye gidiyoruz? Nereye götürmek istiyorlar? Bir muhasebe yapacağız ve oyumuzu kullanacağız ki yönetenlerin yanlış istikameti varsa istikametini değiştirsin. Kendi yanlışlarına Fındıklı'daki oy kullanan vatandaşın oylarını kılıf olarak kullanmasın. Oyumuzu öyle bir kullanmalıyız ki Türkiye'nin gidişatı ve geleceği konusunda bir mesajı olsun."dedi.

"Rüşvet ve yolsuzluk toplumsal bir sorundur"

Bir siyasetçi için en önemli unsurun dürüstlük olduğunu belirten Vural, şunları söyledi:

"Şimdi bakıyoruz ki 17 Aralık'ta rüşvet ve yolsuzlukla ilgili iddialar ortaya çıktı. Rüşvet ve yolsuzluk toplumsal bir sorundur. Kanser gibidir. Nerde olursa olsun bunu ayıklamak lazım. Ameliyatla kesip atmak lazım. Eğer bize bir şey olmaz diyorsanız yolsuzluk bütün her tarafa kanser gibi sarar. O zaman devlet çürür. Zaten Osmanlı İmparatorluğu'nun çökme sebeplerinden biride buydu. Bende hesap sormam. Ben hakim savcı değil siyasetçiyim. Kimseyi yargısız infaz yapamam. Ama eğer pirincin taşları ayıklanmıyorsa, hukuk çalıştırılmıyor, savcılar ayarlanıyorsa, 7 bin polis sürülüyorsa siyaseten bunlar savunulur hale geliyorsa o zaman bende bunu siyaseten sorgulamak durumundayım. Oysa Yapılması gereken: "Benim abdestimden şüphem yok ki namazımı sorguluyorsun". Buyur savcı bey kardeşim istediğini sorgula. Benim oğlan mı istiyorsun? Birlikte götürelim denseydi ben bir şey söyleyemezdim. Bu süreç içerinde yanlış yapılmış hukuka darbe vurulmuştur"

"Çayı yaşatmak lazım"

Geçmişte bir milletvekilin çay kanunu hazırladığını belirten Vural, "Biliyorsunuz bu Çaykur'u tamamıyla özelleştiriyorlardı. Allah için bu Rize'de Gümrük ve Ticaret bakanı var. Bu nasıl Rize bakan? Sürekli kaçak çay girip çıkıyor. Bide bunların paketleme tesisleri için izin de veriliyor. Onun için çayı yaşatmak lazım. Çünkü Rizelileri yaşatmak için çaya ihtiyaç var. Onu korumak lazım. Organik tarım diye bir şey çıkardılar. Organik tarım çıkartıyorsun destekleyin.Devlet olarak organik gübre üretin verin çiftçiye" dedi.

"HES'ler çevreyi bozuyor"

Vural, Rize'nin tabiatının su ve yeşiliyle güzel olduğunu kaydederek, "Sürekli hidro elektrik santral (HES) yapılıyor. HES'ler çevreyi bozuyor. Bu çevreyle birlikte bu insanları yaşatacaksın. Meselenin özü budur. Bu HES'lerle çevreyi bozarsan eğer çevrede yaşayanların su hakkını kısıtlarsan insan yaşayamaz olur.HES'lerin çevreyi bozmasına izin vermeden değerlendirmek lazım. Fındıklı da bu sorunlarda var. Ben inanıyorum. Gürhan Süleymanağaoğlu Fındıklı'da seçildiği zaman bu konunun takipçisi olacağım"diye konuştu.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol