banner51

Bu haber kez okundu.

MİNİK DİLAY'A RİZE SAHİP ÇIKTI
 DİLAY İÇİN EL ELE VERDİLER

Rize Valiliği ve Hayırseverler kanser hastası 4 yaşındaki Dilay Çep'ı yaşatmak için kolları sıvadı.

Fındıklı’da yaşayan dört yaşındaki Şükriye  Dilay Çep, 1 yaşından bu yana kulak ağrısı şikâyetiyle ortaya çıkan, dünyada çok nadir görülen ‘langerhans hücreli histiositozis’ hastalığı ile mücadele ediyor.

Langerhans hücreli histiositoz, vücutta Langerhans hücreleri adı verilen bağışıklık sistemi hücrelerinden vücutta fazla üretildiği bir bozukluktur.

Fındıklı Çağlayan Köyünde oturan Çep ailesi,  minik Dilay’a yardım elinin uzatılmasını mutluluk gözyaşları ile karşıladı.

Fındıklı’da yaşayan Gülperi-Hatay Çep çiftinin dördüncü çocukları 4 yaşındaki Dilay Çap, dünyada nadir görüldüğü belirtilen bir hastalığa yakalandı. HacettepeÜniversitesi Hastanesi Çocuk Onkolojisi Bölümü'nde tedavi gören Dilay’ın bir yaşından bu yana sıkıntılı olduğunu söyleyen anne Gülperi Çep,  sürekli tahlillerin yapıldığını belirterek şöyle konuştu:  "Allah herkesten razı olsun. Devlet yetkilileri ve hayırseverler tarafından her gün kapımızın çalınmasından çok mutluyuz. Şu an yaşadığım mutluluğu dilerim tüm kanserli insanlar yaşasın. Umarım bu süreç onlar için de bu denli hızlı ilerlesin. Elimizden tutuyorlar. Bizlere yardımcı oluyorlar. Muhtaç vatandaşlara sahip çıkıyorlar Çocuğumun Ankara’ya götürülmesinden tutun orada ki ortamın hazırlanmasına kadar ilgileniyorlar. Bu durum karşısında çok sevindik." diye konuştu.

“NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Vali Ersin Yazıcı’nın eşleri Hanife Yazıcı , Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman’ın eşi  Pınar Karaman, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı’nın eşi Esma Çakıcı, İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın  eşi Sevim Doğan, Fındıklı Kaymakamı  Fikret Karaman’ın eşi Pınar Karaman, Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Başkanı Dr. Nilüfer Emen, dernek yönetim kurulu üyeleri, Genç Müsiad  Rize Başkanı Esra Alemdaroğlu  ve  hayırseverlerle birlikte  Şükriye Dilay Çep 'i evinde ziyaret etti.

Daha önce de minik Dilay’ı hastanede ziyaret eden Bayan Yazıcı, ""Her zaman bu ailenin yanındayız ve onları sonuna kadar destekliyoruz. Onların çocukları bizim çocuklarımız. Onlara elimizden gelen desteği vereceğiz. "dedi. Bayan Yazıcı, " İlimizdeki hasta, yaşlı, mağdur ailelerimizi ziyaret ederek onların yanında olduğumuzu hissettirmeli, devletin sıcak elini uzatmalıyız. Toplum içerisinde hem psikolojik, hem de sosyolojik olarak daha rahat hale gelmelerine katkı sağlamak istiyoruz. Bu ailemize ve çocuklarına elimizden gelen yardımı yapıyoruz ve yapacağız. Dilay yavrumuzun sorunların çözümü için özverili çalışmaları için başta Ardeşenli, Çayelili, Rizeli iş adamlarımıza, esnaflarımıza olmak üzere tüm hayırsever, duyarlı vatandaşlarımıza, Rize kanserle mücadele ve yaşam derneğine, emeği geçenlere teşekkürlerimi sunarım. " dedi.

FINDIKLI KAYMAKAMLIĞI YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Tedavi giderlerinin ve ihtiyaçlarının karşılanması için Valilik izniyle yardım kampanyası başlatıldı.

Rize Valiliği talimatıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri ailenin evinde durum tespiti yaptı. Durum tespiti neticesinde Dilay Çep’in lise ve ortaokulda okuyan 2 ablasına okul bursu bağlandı. Sağlık İl Müdürlüğü ile yapılan görüşme neticesinde gerekli durumlarda ve kontrollerinde hastamızın Fındıklı Çağlayan köyündeki evinden,Rize devlet hastanesine ve hastaneden eve ulaşımı için araç tahsisi yapıldı. Bu arada Fındıklı Kaymakamlığı tarafından hastalığın tedavisi Ankara’ da yapıldığı için gerekli yol ve tedavi masrafları için birçok kere nakdi yardım yapıldı.

Minik Dilay’ın tedavisi Ankara Hacettepe Üniversitesi hastanesinde yapılmaktadır. Ailenin maddi durumu elvermediği için Ankara da yapılması gereken takip, tedavi ve kontrolleri düzenli yapılamamış ve bu süreçte hastalık giderek kötüleşmiştir. Ailenin yüklü miktarda borcu ve emekli maaşlarında kredi kesintisi olmaktadır.

Minik Dilay, Ankara’da kemoterapi tedavisine devam ediyor. Tedavisi artık daha iyiye gidiyor ve önümüzdeki aylarda kemoterapi tedavisi bırakılması ve ilaç tedavisi ile yaşam mücadelesine devam edecek.

Fındıklı Kaymakamlığı Hatay Çep’ın kızını tedavi ettirmek için emekli maaşına icra konulmasından dolayı oluşan 100 bin TL’lik borcu bitirmek üzere tedavi gören kızları Şükriye Dilay Çep adına bir hesap oluşturdu. Hatay Çap’ın ve ailenin üzerindeki icra borçları kesilerek emekli maaşına kavuşması ve kızlarını rahat bir şekilde tedavi ettirebilmeleri için başlatılan yardım kampanyası devam ediyor.

Ziraat Bankası

Hesap No: 66097126-5002

İban No: TR100001000443660971265002

Hesap Adı: Şükriye Dilay ÇEPDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol