banner51

Bu haber kez okundu.

MİNİK ÖĞRENCİLER ORGANİK PAZAR KURDU

Fındıklı Anaokulu öğrencileri, okul serasında çeşitli sebze tohumları ekerek, organik tarımla elde ettikleri ürünleri tüketerek;  ihtiyaç fazlasını pazarda satıyor.

Minik öğrencilere  tarım ve toprak sevgisini aşılamak için Fındıklı Ziraat Odası Başkanlığı  katkıları ile kurdukları serada ürettikleri ürünleri tüketiyor.  İhtiyaç fazlası ürünleri ise pazarda satarak okula katkı sağlıyor.  

Fındıklı Anaokulu Müdürü Ayşe Akkaya Ellı̇altı, yaptığı açıklamada, temel hedeflerinin öğrencilere tarım ve toprak sevgisi ile birlikte, organik beslenme konusunda bilinçlendirmek olduğunu söyledi.  

Okul bahçesinde Fındıklı ziraat Odası’nın katkılarıyla aralık ayı içerisinde sera kurduklarını ifade eden Ellialtı, "Uygulama bahçesi olarak yaptığımız seramıza öğrencilerimizle beraber çeşitli sebzeler ektik. Tam 4 ay önce ektiğimiz sebzeler 2 ay sonra Öğrencilerimizin sofralarında kendilerine yiyecek olarak sunulmaya başlandı. Hem öğrenciler hem de biz Yetiştirdiğimiz sebzeleri sofralarımızda görmenin heyecanı yaşadık"dedi.

ÖĞRENCİLER TOPRAĞI TANIDI

Öğrenciler toprağı tanıdığını belirten Ellialtı, "Kendi sebzelerini ektiler ve bunların neticesinde harikulade dönüşler aldılar. Zamanla büyüyen sebzelerimiz seramıza sığmaz oldu ve bizde hem yeni sebzelere yer açmak hem nisan ayında ilçemizde gerçekleştireceğimiz, Fındıklı’ da yaşayan tüm okul öncesi öğrencilerinin katılacağı şenliğe katkı sağlamak amacıyla “Organik Pazar”ımızı açtık. Çocuklarımız bugün birer manavcı olup sokaklarda yer aldı Ve yaptıkları işin bilincinde olarak satışlarını gerçekleştirdiler. fındıklı sokaklarını sesleriyle inlettiler. Organik pazarımız yoğun ilgiyle karşılandı ve 1 saat içerisinde getirmiş olduğumuz bütün ürünler tükendi" dedi.

Ellialtı, emeği geçen başta çocuklar olmak üzere tüm katkı sunanlara teşekkür etti.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol