banner51

Bu haber kez okundu.

 ÖZGECAN'IN ÖLDÜRÜLMESİ FINDIKLI'DA PROTESTO EDİLDİ
Fındıklı'da, bir araya gelen grup, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Cumhuriyet caddesinde toplanan ve çoğunluğu kadınlardan oluşan bir grup, ellerinde "Kadına şiddete hayır", "Kalbimizdesin Özgecan" ve "Katledilen kadınları unutmayacağız" yazılı dövizlerin yanı sıra Özgecan'ın fotoğraflarıyla Fındıklı meydanına yürüdü.

Fındıklı ilçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş ise gruptaki bayanlara çiçek dağıttı.

Burada grup adına açıklama yapan Çisem Şendeniz, Özgecan Aslan'a yönelik katliamın herkesi derinden üzdüğünü ve üzmeye de devam ettiğini söyledi.

Kadına yönelik şiddetin dozunun her geçen gün arttığını belirten Şendeniz, şunları kaydetti:

"Her gün bir kadının saldırıya uğradığı haberlerini ya görüyor ya da okuyoruz. Kadına yönelik şiddet sadece fiziki olarak değil onu yaşam alanlarından, iş hayatından, gündelikhayatın içinden, çıkarmak için yapılan çalışmalarla da sürmektedir. Cumhuriyet bir kadın devrimidir. Bu topraklarda yaşayan kadınları birey olarak yaşamın içinde yer almasını sağlamış ve onu özgürleştirerek kocasıyla eşit kılmıştır. Özgecan kızımız sadece yaşadığı topluma güvenmiş ve dolmuşla tek başına evine gitme iradesini göstermiştir ama kadını cinsel obje olarak gören, gösteren anlayış onun ölümüne sebep olmuştur."

Şendeniz, yaşanan acı olayı şiddetle kınadıklarını belirterek, suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Grup daha sonra dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol