banner51

Bu haber kez okundu.

 PEHLİVANOĞLU MEMLEKETİ FINDIKLI'DA TOPRAĞA VERİLDİ

 Anavatan Partisi kurucularından, eski Ordu Milletvekili Cavit Şadi Pehlivanoğlu memleketi Fındıklı'da toprağa verildi.

Fındıklı Merkez Camiinde kılınan cenaze namazına, Pehlivanoğlu'nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Artvin Valisi Kemal Cirit, Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adan Özbalaban, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Pehlivanoğlu , kılınan cenaze namazının ardından Hürriyet Mahallesindeki aile mezarlığında toprağa verildi.

- Pehlivanoğlu'nun öz geçmişi

Cavit Şadi Pehlivanoğlu, 1927 yılında Rize'nin Fındıklı ilçesinde doğdu.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra çeşitli şirketlerde bakanlık temsilcisi, hukuk müşaviri yönetim kurulu üyesi ve genel müdürlük, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Sekreterliği yaptı.

Pehlivanoğlu, 1975-1983 yılları arasında TBMM Danışma Kurulu üyeliği, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu üyeliği, Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı ve Devlet Planlama Müsteşarlığı Müşavirliği görevlerinde bulundu.

1961-1965-1991 yıllarında yapılan milletvekili genel seçimlerinde Ordu Milletvekili olarak parlamentoya giren Pehlivanoğlu, Çalışma ve Milli Eğitim Komisyonu, İktisadi ve Devlet Teşekkülleri Murakebe Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği, Başkanlık Divanı İdare Amiri ve siyasi parti genel başkan yardımcılığı görevlerinde de yer aldı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol