banner51

Bu haber kez okundu.

ŞEHİDE ZİYARETLER SÜRÜYOR
 Diyarbakır Lice'de 26 Haziran'da teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen J.Uzm.Çvş. Emrah Aytemiz'in, Fındıklı'ki baba ocağına ziyaretler sürüyor.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, beraberinde Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı  26 Haziran'da Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında, teröristlerce düzenlenen silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan ailesinin evine gitti.

Şehidin babası Hüseyin, annesi Filiz ve kız kardeşi Yeliz Aytemiz ile yakınlarına taziyelerini ileten Yazıcı, daha sonra şehit Aytemiz'in mezarına giderek dua etti.

Yazıcı, ziyaret sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, vatan denilince akla gelen ilk şeyin şehitler olduğunu belirterek, "Doğu'da ve Güneydoğu'da insanımızın can ve mal emniyetini gerçekleştirmek üzere görev yapan kamu görevlilerimiz gene bu ülkenin yurttaşı. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartını üzerinde taşıyan ama gönlünde ve ruhunda eseri bulunmayan insanlar tarafından katlediliyor. Çok vahim bir şey." diye konuştu.

Yazıcı, şehitlerin kanı vatan toprağını sularken terörle kesintisiz mücadelenin kararlı bir şekilde devam edeceğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Mücadele çok dikkatli olarak devam ediyor. Gerçekten can kaybını önlemeye sağlayacak titizlikle yürütülüyor. İnsanımıza kalleşçe pusu ve tuzaklar kuruluyor. Kaçınılmaz sonuçlara muhatap oluyoruz. Acı büyük. Şehidimizin babası burada. Hepimizin şehidi ama ateş düştüğü yeri yakıyor. Bunlar göstermelik değil. Bunları bizlerde yaşıyoruz. Vatan sağ olsun."Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol