banner51

Bu haber kez okundu.

Şehitler Fındıklı’da Anıldı
 Fındıklı'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü nedeni ile anma töreni düzenlendi.

Kaymakamlık önünde düzenlenen törene Fındıklı Kaymakamı Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Alim Eker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş, daire amirleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler ile gaziler katıldı.
Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tören halk eğitim merkezi konferans salonunda devam etti.  

Törende konuşan Jandarma Kıdemli Çavuş Özhan Tokuç, 18 Mart Çanakkale'nin geçilemeyeceğinin Türk milletinin esir edilemeyeceğinin ve Türk vatanının parçalanamayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gün olduğunu ifade ederek, "İşte bu sebepledir ki 18 Mart yüce meclisimiz tarafından 22 Haziran 2002 tarihinde 4768 yasa ile şehitler günü olarak kabul edilmiştir. Bugün bayrağımızı yeryüzünde taşıyanların, üç kıtayı Türk yurdu haline getirenlerin vatan uğruna bedenlerini toprağa koydukları gündür. Bugün ölümsüzlük şerbetini içenlerin tanrıya kavuştukları gündür. Şehitlerimiz binlerce yıldır Türkün divanını sürdürmek için vatan millet istiklal için canlarını feda ettikler. Onlar canlarını büyük Türk milleti uğruna canlarını verdiler" dedi  

Daha sonra Ilıca Mahallesi ve Kıyıcık köylerindeki şehit mezarları ziyaret edildi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol