banner51

Bu haber kez okundu.

ULUSLARARASI MASTERLER FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ
 Fındıklı'da düzenlenen Şehit Uzm. Çvş. Emrah Aytemiz Uluslararası Fındıklı Masterler Turnuvası sona erdi.

 Fındıklı Masterler Spor Kulübü Derneği organizatörlüğünde 26-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvaya, Türkiye Masterler Milli Takımı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Masterler Karması, Gürcistan Masterler Karması ve Fındıklı Masterler Futbol Kulübü katıldı.

Turnuva programı, 27 Nisanda Ankara'dan gelen Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkan vekilleri , 25 gazi ve şehit ailelerinin kaymakamlık önünde karşılanmasıyla başladı.

 Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz tarafından Kaymakamlık makamında ağırlanan gazilere çeşitli hediyeler verildi. Ardından gaziler Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Uluslararası Turnuvaya katılan Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, KKTC Gazi Magusa Milletvekili  ve ülke temsilcileri, Gürcistan Futbol Federasyonu temsilcileri Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret etti. Karşılıklı hediyeler verilerek, iyi dilek mesajları iletildi. Daha sonra Şehit Emrah Aytemiz kabri başında anıldı.

Ardından turnuvaya katılan ülkeler ile organizasyona katılan Gazi ve Şehit aileleri kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Fındıklı Belediyesi tarafından ismi değiştirilen Şehit Uzm. Çvş. Emrah Aytemiz Çocuk Parkının açılışı yapıldı.

Programın ilk gün karşılaşmaları Gürcistan Masterler,  Fındıklı Masterler, Türkiye Masterler Milli Takımı ve  Kıbrıs Karması maçları oynandı. Karşılaşmalarda rakiplerini yenen Fındıklı Masterler ile Türkiye Milli takımı finalde karşılaşmaya hak kazandı.

Final karşılaşmasına Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Merkezinden gelen 30 gazi ve şehit yakını yanı sıra Şehit Jan. Uzm. Çvş. Emrah Aytemiz'in ailesi, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Rize İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Türkiye Masterlar ve Veteranlar Futbol Federasyonu Başkanı Kenan Gürsü ve başkan vekili Mustafa Ekşioğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Fındıklı Belediye Başkan Vekili İsmail Hakkı Kurt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazi Mağusa Milletvekili Dr.Arif Albayrak, İzmir Aliağa Belediye  Başkan Yardımcısı Uğur Eren, Gürcistan Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Ramaz Mağlabelitze, Gürcistan Futbol Federasyonu ikinci başkanı,Gürcistan Kutaisi Belediye Başkan Yardımcısı Demuri İnaneishvili, Türkiye Masterlar ve Veteranlar Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri,ASKF İl Başkanı Ali Çelik, İlçe Prokolu ve yoğunçok yoğun taraftar karşılaşmayı izledi.

 

Final karşılaşmasında Fındıklı Masterleri 2-0 yenen Türkiye Masterlar milli takımı, uluslararası Fındıklı masterlar Futbol Turnuvasının şampiyonu oldu.  Milli takıma kupa, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak tarafından takdim edildi.

Turnuvanın üçüncülük maçında KKTC Karması Gürcistan Milli Takımını 3-1 ile geçerek Turnuvanın üçüncüsü oldu.

 Final karşılaşmasından öncesinde Şöhretler Karması ile Gaziler arasında maç yapıldı. Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Prof Dr Reşat Kasap, Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz, TMVF Başkanı Kenan Gürsü, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş, İlçe Özel İdare Müdürü Dursun Yaşaroğlu, KKTC Milletvekili Dr. Arif Albayrak, Sovyet futbolunun ünlü futbolcuları, gaziler ve işadamlarından kurulun şöhretler karması rakibini 3-1 yendi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol