banner51

Bu haber kez okundu.

“ULUSLARARASI TULUM VE MÜZİK FESTİVALİ“
 

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen ve  Artvin'de başlayan "Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali" Fındıklı etkinliğiyle devam etti.

Fındıklı Belediyesi organizasyonunda gerçekleştirilen festival, kortej yürüyüşü ile başladı. Belediye önünde toplanan halk dansları toplulukları, enstrümanlar eşliğinde ve ülke bayraklarıyla Hasan Kartal Gösteri Merkezine kadar yürüdü. 

Yürüyüşün ardından Hasan Kartal Gösteri Merkezindeki etkinliklerle devam eden festivale Rize, Ankara ve İstanbul'dan gelen halk dansları topluluklarının yanı sıra Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan, Gürcistan, Osetya ve Çeçenistan'dan gelen yaklaşık 450 dansçı katıldı. 

Burada halk dansları toplulukları, tek tek sahne alarak bölgelerine ve ülkelerine ait halk oyunlarını sahneledi.

Daha sonra en hızlı çay içme yarışması yapıldı. Çeşitli ülkelerden gelen yarışmacılar, 2 dakikada önlerindeki 5 bardak sıcak çayı içmeye çalıştı.

Oldukça renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışmada, 4 bardak sıcak çay içen ve yarışmaya Rize'den katılan Oğuzhan Çalapkulu birinci oldu.

Günde yaklaşık bir demlik çay içtiğini belirten Çalapkulu'na, festival komitesi tarafından birincilik kupasının yanı sıra çeşitli hediyeler verildi.

Yaklaşık bir hafta sürecek festival, Rize il merkezinde düzenlenecek gösteriyle sona erecek.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, sahnedeki insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, dans eden insanlar, sahnedeki insanlar, düğün ve kalabalıkGörüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve masaGörüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve kalabalıkGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, kalabalık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol